28.04.2023, 10:57

Podsumowanie spotkania Rady Pracodawców WNE UW

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele biznesu (EY, Citi, Google, BOŚ, Santander Consumer Bank, Grupa POLSAT, MARSH, PLL LOT), instytucji (ZBP, BGK, NFOŚiGW), administracji (Urząd Miasta st. Warszawy), czy edukacji (warszawskie szkoły średnie). W ramienia Wydziału udział wzięli Pracownicy naukowi zasiadający w Radzie Dydaktycznej WNE UW. Obecni byli także Studenci – związani z Samorządem Wydziału oraz kołami naukowymi, jak również przedstawiciele Biura Rekrutacji oraz wydziałowego Welcome Point.

Spotkanie otworzyła Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych dr hab. Gabriela Grotkowska, prof. ucz. O Wydziale: ofercie studiów, osiągnięciach i bieżących wyzwaniach, opowiedziała szczegółowo dr Dominika Gadowska-dos Santos – Prodziekan ds. studenckich WNE UW. Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji dr hab. Katarzyny Śledziewskiej, prof. ucz. nt. zmian na rynku pracy wynikających z postępu w AI oraz prezentacji przygotowanej przez dr. Wojciecha Hardego.

Dyskusja – po zakończonej części związanej z prelekcjami, toczyła się wokół wpływu sztucznej inteligencji na kształcenie i rynek pracy. Cieszymy się, że – jak co roku, mieliśmy okazję gościć grono przedstawicieli wielu sektorów gospodarki i dyskutować nt. zagadnień istotnych tak z perspektywy uczelni wyższej, jak i Pracodawców.