08.02.2023, 08:39

Podcast "W rytmie ekonomii" - zapraszamy do wysłuchania

Czy na każde pytanie ekonomiści odpowiadają: “To zależy”? Jak analizować skomplikowane procesy wynikające z decyzji, które każdego dnia podejmują miliony osób?

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak ekonomiści widzą świat, zapraszamy do wysłuchania podcastu “W rytmie ekonomii”, który powstaje na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Z badaczkami i badaczami Wydziału będziemy rozmawiać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

Ich wiedza i doświadczenie pozwolą nam lepiej zrozumieć zagadnienia, które dotyczą nas wszystkich, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Na otaczający nas świat spojrzymy okiem naukowców, ale opowiemy go językiem zrozumiałym dla wszystkich.

Przewodnikami po świecie ekonomii będą dr hab. Dominika Milczarek-Andrzejewska, prof. ucz. i dr hab. Leszek Wincenciak, prof. ucz.

Premierowy odcinek już wkrótce znajdziecie na najważniejszych platformach podcastowych.

Nasz podcast możecie obserwować m.in. na:

Do usłyszenia!

Seria podcastów "W rytmie ekonomii" powstała w ramach projektu "Let's make together economics in Warsaw". Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Welcome to Poland (nabór 2020).

Góra