06.02.2023, 09:53

Nabór wniosków do Programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki II"

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki.

W ramach modułu: Popularyzacja nauki – wspierana jest realizacja projektów polegających na popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocji nauki, organizacja przedsięwzięć ukazujących przydatność wiedzy naukowej w codzienny życiu, organizacja przedsięwzięć mających na celu upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej oraz popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym. Wysokość środków finansowych w ramach projektu wynosi do 1 000 000 zł.

Wnioskodawca, którym jest uczelnia może złożyć nie więcej niż 3 wnioski w ramach modułu

Wniosek powinien zawierać:

• tytuł projektu,
  • termin realizacji,
  • kwotę wnioskowaną z uwzględnieniem wkładu własnego,
  • rodzaj planowanych kosztów,
  • konkretne i weryfikowalne rezultaty projektu, merytoryczne uzasadnienie realizacji projektu, znaczenie projektu dla rozwoju społecznego kraju lub regionu, zasięg oddziaływania projektu, skala oddziaływania projektu, nowoczesność formy i środków technicznych przewidzianych do realizacji projektu,
  • zobowiązanie Jednostki do pokrycia wkładu własnego w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia.

Wewnętrzna procedura składania wniosków:

Wydział może przesłać w ramach wewnętrznej procedury tylko jeden wniosek, dlatego w przypadku większej liczby aplikacji, ten najbardziej perspektywiczny i najlepiej dopracowany zostanie złożony przez WNE do kolejnego wewnętrznego etapu oceny.

Termin składania: W terminie do 12 lutego br. do Sekcji ds. Badań i Publikacji WNE (5sw@$oJ\+RQaqY~6_uSl]#[wfY#uiaTu4ZWibduU~DY) należy złożyć propozycję wniosku.

Wnioski złożone po terminie nie będą podlegały ocenie.

W terminie do 15 lutego br. wybrany wniosek podpisany przez Kierownika Jednostki i pełnomocnika Kwestora zostanie przekazany do sekretariatu Biura Obsługi Badań  (5sw@$oJ\+RQaqY~6_]#[rcZWbT4e|JZGVO-%L).

Wyboru wniosków do złożenia przez Uniwersytet Warszawski dokona komisja pod przewodnictwem Prorektora ds. badań w terminie do 22 lutego br.

Wydział/Jednostka, która uzyska zgodę komisji na złożenie wniosku, zostanie poinformowana przez Biuro Obsługi Badań i poproszona o wypełnienie wniosku w systemie ZSUN/OSF.

Komunikat dostępny na stronie: http://bob.uw.edu.pl/program-mein-spoleczna-odpowiedzialnosc-nauki-ii/