06.02.2023, 09:55

Nabór wniosków do Programu Ministra „DOSKONAŁA NAUKA II"

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski).

W ramach modułu: "Wsparcie konferencji naukowych" – wspierana jest realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych. Wysokość środków finansowych w ramach projektu wynosi do 400 000 zł.

W ramach modułu: "Wsparcie monografii naukowych” – w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na tłumaczeniu na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski) lub wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia tych osiągnięć do obiegu krajowego lub międzynarodowego, oraz na udostępnieniu monografii naukowych w Internecie, w ramach otwartego dostępu, w sposób nieodpłatny i bez technicznych ograniczeń. Do wniosku dołącza się w formie dokumentu  elektronicznego tekst monografii lub jej tłumaczenie oraz recenzję monografii sporządzonej przez specjalizującego się w danej tematyce recenzenta. Wysokość środków finansowych w ramach projektu wynosi do 80 000 zł.

Wnioskodawca, którym jest uczelnia może złożyć nie więcej niż 3 wnioski w ramach modułu.

Wniosek powinien zawierać:

• moduł „Wsparcie konferencji naukowych” – tytuł konferencji, termin realizacji, kwotę wnioskowaną z uwzględnieniem wkładu własnego, rodzaj planowanych kosztów, konkretne   i weryfikowalne rezultaty projektu, merytoryczne uzasadnienie realizacji projektu, zasięg oddziaływania projektu, zobowiązanie Jednostki do pokrycia wkładu własnego w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia.
  • moduł „Wsparcie monografii naukowych” – opis merytoryczny projektu, konkretne i weryfikowalne rezultaty projektu, planowane koszty z uwzględnieniem wkładu własnego, dorobek naukowy autora monografii naukowej będącej przedmiotem projektu, z okresu 5 lat poprzedzających rok złożenia wniosku, nowatorski charakter tematyki monografii naukowej, znaczenie monografii dla rozwoju danej dziedziny nauki w kraju lub za granica, miejsce i formę udostępnienia, zobowiązanie Jednostki do pokrycia wkładu własnego w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia.

Wewnętrzna procedura składania wniosków:

Wydział może przesłać w ramach wewnętrznej procedury tylko jeden wniosek w ramach modułu, dlatego w przypadku większej liczby aplikacji, ten najbardziej perspektywiczny i najlepiej dopracowany zostanie złożony przez WNE do kolejnego wewnętrznego etapu oceny.

Termin składania: W terminie do 12 lutego br. do Sekcji ds. Badań i Publikacji WNE (FpQT|Y}$a5clgo9#Jk0N]#[*c/CqS=xPulb_xyj@t{7) należy złożyć propozycję wniosku.

Wnioski złożone po terminie nie będą podlegały ocenie.

W terminie do 15 lutego br. wybrany wniosek podpisany przez Kierownika Jednostki i pełnomocnika Kwestora zostanie przekazany do sekretariatu Biura Obsługi Badań  (FpQT|Y}$a5clgo9#J]#[!`0k^=k/W-lRLeFv3).

Wyboru wniosków do złożenia przez Uniwersytet Warszawski dokona komisja pod przewodnictwem Prorektora ds. badań w terminie do 22 lutego br.

Wydział/Jednostka, która uzyska zgodę komisji na złożenie wniosku, zostanie poinformowana przez Biuro Obsługi Badań i poproszona o wypełnienie wniosku w systemie ZSUN/OSF.

Komunikat dostępny na stronie: http://bob.uw.edu.pl/program-mein-doskonala-nauka-ii/