29.12.2023, 17:12

Dziękujemy za wspólnie spędzony 2023 r.

Rok 2023 to rok jubileuszowy, w którym obchodziliśmy 70-lecie powołania Wydziału Nauk Ekonomicznych. Cieszymy się, że mogliśmy świętować Jubileusz wspólnie z Wami – drodzy Pracownicy, Absolwenci, Studenci i Przyjaciele WNE UW. Za nami więc interesujące wykłady prezentujące zagadnienia naukowe podejmowane na Wydziale, czy debata z udziałem przedstawicieli świata nauki, administracji rządowej, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Aula A na naszym Wydziale zyskała imię prof. Włodzimierza Siwińskiego – wybitnej Osobistości świata nauki UW, przez wiele lat związanej z WNE UW.

Śladem ubiegłych lat gościliśmy naukowców z całego świata uczestniczących we flagowych konferencjach Wydziału: Warsaw International Economic Meeting czy Warsaw Money-Macro-Finance Conference. Swój wykład na WNE UW zaprezentowała także prof. Beata Javorcik – główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Z wizytą gościł na naszym Wydziale również prof. Anil Bera – światowej sławy ekonometryk. Zaoferowaliśmy studentom Wydziału gros wykładów i seminariów prowadzonych przez profesorów wizytujących z renomowanych ośrodków naukowych.

W maju mieliśmy okazję wspólnie spotkać się w przestrzeni Ogrodów BUW na Pikniku Rodzinnym WNE UW. Zmagań sportowych dostarczył nam tego dnia AZS UW.

Czerwiec i wrzesień to z kolei czas Graduacji Absolwentów oraz Inauguracja Roku Akademickiego. Dziękujemy, że tak licznie byliśmy wtedy razem!

W minionym roku zaprezentowaliśmy także filmy promujące odpowiednio Wydział oraz 4 anglojęzyczne programy prowadzone na WNE UW. A udział w nich wzięli zarówno studenci, jak i wykładowcy Wydziału – cieszymy się, że i w takiej formie mogliśmy zaprezentować działalność naszego Wydziału.

Doceniamy Waszą – droga Społeczności WNE UW, codzienną pracę na rzecz Wydziału i Uniwersytetu, inicjatywę i serdeczne słowa pod adresem WNE UW.

W imieniu Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, prof. Gabrieli Grotkowskiej, przekazujemy najlepsze życzenia noworoczne. Oby 2024 r. był czasem realizacji planów i zamierzeń – prywatnych i zawodowych. Życzymy również zdrowia – sprzyjającego podejmowaniu nowych inicjatyw.
A w wolnych chwilach – możliwości spełniania pasji i zainteresowań.