28.10.2022, 14:40

Dr hab. Krzysztof Szczygielski, prof. ucz. podczas jubileuszowej konferencji NCBR

Jak wskazali organizatorzy przedsięwzięcia, jej celem jest zaprezentowanie, jak rozwinął się polski sektor B+R dzięki nowatorskim projektom polskich przedsiębiorców i naukowców.

Konferencja była okazją do zapoznania się z najlepszymi praktykami, zaprezentowania efektów nowatorskich projektów oraz rozmowy m.in. nt. rewolucji cyfrowej i klimatycznej. Przedsięwzięcie to szereg dyskusji panelowych i prezentacji: począwszy od technologii przemysłowych, poprzez innowacje na rzecz bezpieczeństwa i obronności, służące modernizacji rolnictwa, efektywne zarządzanie zasobami wodnymi, rozwój rodzimego potencjału sztucznej inteligencji, po innowacje z branży medtech, biotech, kosmicznej czy gamingowej.

W debacie pn. „Czy da się zmierzyć B+R” wziął udział dr hab. Krzysztof Szczygielski, prof. ucz. – Kierownik Katedry Innowacji i Rozwoju WNE UW. Rozmówcami prof. Szczygielskiego, w panelu moderowanym przez dr Agnieszkę Tokaj-Krzewską, p.o. dyrektor Działu Strategii NCBR, byli przedstawiciele następujących organizacji i instytucji: Idea Instytutu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędu Statystycznego w Szczecinie oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Gratulujemy prof. Szczygielskiemu udziału w konferencji.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami przedsięwzięcia NCBRu: Strona główna - Konferencja NCBR - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  • slide

    fot. NCBiR

  • slide

    fot. NCBiR

  • slide

    fot. NCBiR