24.02.2022, 19:49

Dofinansowanie projektu dr Aleksandry Wiśniewskiej z Programu IDUB

Z radością informujemy, że projekt „A comparative study on non-market valuation of theatre in Poland and Denmark” dr Aleksandry Wiśniewskiej, Badaczki Wydziału z Katedry Mikroekonomii oraz Centrum Badawczego - Association for Cultural Economics Poland uzyskał dofinansowanie w konkursie Program dla Naukowców Wizytujących „Tandemy dla Doskonałości”, w ramach Programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza.

Program „Tandemy dla Doskonałości” polega na tworzeniu niewielkich zespołów naukowych składających się z zapraszanego badacza o wybitnym dorobku naukowym w danej dyscyplinie oraz badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wizytującym badaczem w ramach Projektu dr Aleksandry Wiśniewskiej będzie Profesor Trine Bille z Copenhagen Business School - uznana specjalistka w dziedzinie ekonomiki kultury.

Do jej osiągnięć naukowych należą między innymi: stanowisko prezydenta Association for Cultural Economics International w latach 2020-21, współautorstwo podręcznika "Handbook of the Economics of Art and Culture" wyd. Elsevier Science Handbook of Economics Series, autorstwo ponad 100 artykułów z zakresu ekonomiki kultury czy pełnienie funkcji recenzenta w wielu czasopismach naukowych. Artykuł Profesor Trine Bille z 1997 roku "Willingness-to-Pay for the Royal Theatre in Copenhagen as a Public Good" (Journal of Cultural Economics, vol. 21, no.1, pp. 1-28) pozostaje głównym punktem odniesienia dla wszelkich badań prowadzonych w dziedzinie nierynkowej wyceny teatru.

Złożone do programu wnioski projektowe podlegały ocenie merytorycznej wg następujących kryteriów:

• doświadczenie i dorobek naukowy zapraszanego badacza,
  • kompatybilność proponowanych działań projektu z celami programu,
  • szanse powodzenia realizacji i doniosłość wymiernych efektów,
  • potencjalny wpływ na społeczność badawczą UW,
  • potencjał kontynuacji współpracy po zakończeniu projektu.

Wyniki Konkursu dostępne na stronie Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Serdecznie gratulujemy!