08.04.2022, 15:07

Badaczki Wydziału z wizytą studyjną w School of Business University of South-Eastern Norway

Badaczki Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego: prof. dr hab. Zofia Barbara Liberdy oraz dr Karolina Goraus-Tańska z Katedry Innowacji i Rozwoju WNE UW, a także mgr Katarzyna Sałach, doktorantka Wydziału, w ramach otrzymanego dofinansowania, realizują wizytę studyjną w School of Business University of South-Eastern Norway.

Otrzymane wsparcie realizowane jest z PROGRAMU EDUKACJA, Profesjonalny Rozwój Kadry – Wizyty Studyjne pt. „Efekty redystrybucyjne systemów fiskalnych w Polsce i Norwegii”. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 8 525 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG i obejmuje wizytę studyjną na University of South-Eastern Norway (USN), School of Business. Badaczem reprezentującym uczelnię przyjmującą w projekcie jest profesor Jon Reiersen.

Celem projektu jest wymiana i poszerzenie wiedzy kadry akademickiej na temat metod i narzędzi umożliwiających analizę efektów redystrybucyjnych systemów fiskalnych, oraz ich efektywności w ograniczaniu nierówności i ubóstwa w Polsce i Norwegii.  Nasi badacze będą prezentować podczas zorganizowanych wspólnie warsztatów poświęconych analizom efektów redystrybucyjnych polityk fiskalnych, jak również będą uczestniczyć jako słuchacze i współprowadzący w wykładach, poprowadzą seminarium lunchowe oraz wezmą udział w różnych dyskusjach zespołowych dotyczących badań, dydaktyki i planów na dalszą współpracę. Wizyta odbywa się w dniach 04-08.04.2022.

Klauzula informacyjna: wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi UW WNE. (z umowy str. 15, pkt XXV.3)

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie https://www.frse.org.pl/finansowanie-projektow/wizyty-studyjne-dla-kadry

Serdecznie gratulujemy!

Badaczki WNE UW wraz prof. Jonem Reiersenem podczas realizowania wizyty studyjnej w School of Business University of South-Eastern Norway