26.04.2022, 13:51

3. miejsce Studentów Wydziału w Econometric Game 2022

Z wielką radością przekazujemy informację, że reprezentacja studencka Wydziału Nauk Ekonomicznych UW zajęła trzecie miejsce w ogólnoświatowym konkursie ekonometrycznym Econometric Games, organizowanym przez studenckie stowarzyszenie naukowe Actuarial Sciences and Econometrics Uniwersytetu Amsterdamskiego.

WNE UW reprezentowała drużyna w składzie:

• Mateusz Buczyński – student doktorskiego programu „Quantitative Psychology and Economics”, współrealizowanego na naszym Wydziale, absolwent studiów I i II stopnia na WNE UW,
  • Michał Woźniak - student doktorskiego programu WNE UW „Ekonomia i Finanse”, absolwent studiów licencjackich i magisterskich Wydziału,
  • oraz Maciej Wysocki i Mateusz Kijewski – studenci magisterskiego programu „Quantitative Finance” WNE UW, absolwenci studiów pierwszego stopnia na naszym Wydziale.

Opiekunem naukowym zespołu był dr Marcin Chlebus z Katedry Finansów Ilościowych Wydziału.

W dniach 20-22 kwietnia br. zespoły z ponad trzydziestu uniwersytetów z całego świata spotkały się w Amsterdamie, aby w pierwszej rundzie zmagań w przeciągu dwóch dni rozwiązać zadanie dotyczące inflacji, a następnie w kolejnym etapie, w ciągu 24 godzin zmierzyć się z zadaniem z zakresu estymacji krzywej Phillipsa oraz analizy wpływu szoków popytowych i podażowych na inflację.

Członkowie drużyny Wydziału w sposób unikatowy połączyli wiedzę makroekonomiczną z zakresu neoklasycznych modeli Keynesa z nowoczesnymi metodami ekonometrycznymi i metodami uczenia maszynowego.

Serdecznie gratulujemy!

Econometric Game - do wpisu.png