17.10.2023, 13:24

18. edycja konferencji Warsaw International Economic Meeting za nami – podsumowanie

Konferencja WIEM to wydarzenie naukowe skupiające młodych badaczy z szeroko rozumianej ekonomii, które już po raz 18. odbyło się na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Tym razem konferencja zorganizowana była w dniach 4-5 lipca. Zgromadziła naukowców prezentujących nowe badania w zakresie m.in.: makroekonomii, handlu międzynarodowego, ekonomii pracy, edukacji, mikroekonomii, organizacji przemysłu, finansów i ekonometrii.

Konferencję oficjalnie zainaugurowała Dziekan WNE UW – dr hab. Gabriela Grotkowska, prof. ucz.

W ramach wydarzenia koordynowanego przez dr hab. Leszka Wincenciaka, prof. ucz. (Kierownik Katedry Ekonomii Edukacji i Pracy WNE UW) odbyło się 15 sesji. Uczestniczyli w nich badacze uniwersytetów m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, czy Indii.

Głównym celem konferencji WIEM jest wspieranie pracy naukowców z dziedziny ekonomii z całego świata oraz wymiana doświadczeń naukowych.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję po raz kolejny gościć na WNE UW badaczy z wielu ośrodków akademickich.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.