12.12.2021, 10:31

Student Wydziału Mistrzem Ortografii UW 2021!

Z radością informujemy, że Adam Biniszewski, absolwent studiów licencjackich Wydziału Nauk Ekonomicznych, a obecnie student studiów II stopnia na kierunku Ekonomia, ze specjalnością Ekonomia Międzynarodowa, został Uniwersyteckim Mistrzem Ortografii 2021!

Nasz Student okazał się najlepszy w II Dyktandzie Uniwersytetu Warszawskiego, robiąc w całej pracy konkursowej tylko jeden błąd.

W Dyktandzie, zorganizowanym i przeprowadzonym przez Obserwatorium Językowe Uniwersytetu Warszawskiego, wzięli udział przedstawiciele całej społeczności akademickiej. Nadesłano ok. 150 prac konkursowych. 76% osób uczestniczących w konkursie to studenci, 17% to pracownicy, a 7 % to doktoranci, z niemal wszystkich wydziałów i jednostek uniwersyteckich.

Uniwersyteckimi Wicemistrzami Ortografii zostali: Katarzyna Bugaj z Wydziału Lingwistyki Stosowanej oraz Aleksander Augustyniak z Wydziału Prawa i Administracji.

Serdecznie gratulujemy!