01.12.2021, 17:23

Spotkanie online „Digital health care: challenges, opportunities and lessons learnt” [03.12.2021]

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu online „Digital health care: challenges, opportunities and lessons learnt”, organizowanym przez European Health Policy Group, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Digital Economy Lab.

Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia 2021 r., a jego tematem przewodnim jest rozwój cyfrowy w opiece zdrowotnej.

Wydział Nauk Ekonomicznych na spotkaniu reprezentować będą dr Anna Nicińska z Katedry Transformacji Technologicznej oraz dr Katarzyna Peryt-Kowalska z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW.

Spotkanie będzie poświęcone takim tematom jak m.in.: perspektywy wpływu digitalizacji na zdrowie ludności, cechy dobrze zaprojektowanego wirtualnego podstawowego systemu opieki zdrowotnej, międzynarodowe perspektywy polityczne w kwestii wzrostu nierówności zdrowotnych osób niepełnosprawnych czy rola wirtualnej opieki zdrowotnej w poprawie zdrowia ludności.

Link do rejestracji oraz program spotkania dostępne są na stronie.


European Health Policy Group od 20 lat organizuje warsztaty, na których gromadzą się naukowcy z różnych dyscyplin, od medycyny, przez ekonomię po socjologię i psychologię, zajmujący się polityką zdrowotną, efektywnością zdrowia publicznego i jego organizacją w krajach Europy. Celem spotkań jest wymiana wiedzy i doświadczeń tak, aby wspierać rozwój polityki zdrowotnej i podnosić jakość ochrony zdrowia Europejczyków a także wzmocnienie sieci naukowej badaczy, ze szczególnym uwzględnieniem w ostatnich latach naukowców z Europy Środkowej i Wschodniej.