07.02.2023, 14:50

Solidaryzujemy się ze społecznością Turcji i Syrii

Dziekan WNE dr hab. Gabriela Grotkowska, prof. ucz., Rada Wydziału i cała społeczność WNE UW łączy się z pracownikami, doktorantami  i studentami Wydziału pochodzącymi z Turcji i Syrii – dotkniętych w ostatnich dniach trzęsieniem ziemi.

W wyniku wstrząsów zginęło ponad 4 tys. osób, a blisko 20 tysięcy zostało rannych.

Wyrażając solidarność z tymi, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi, zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce rzeczowej. Potrwa na naszym Wydziale do 10.02 (piątek) włącznie, następnie zebrane materiały zostaną przekazane Ambasadzie Turcji w Polsce (koordynatorowi akcji). Prosimy o przynoszenie niezbędnych artykułów, a są to:

• ciepła odzież (dla dzieci i dorosłych): rękawiczki, szaliki, czapki, skarpetki,
  • koce,
  • pościele,
  • śpiwory,
  • termosy,
  • latarki,
  • power banki,
  • artykuły chemiczne i higieniczne,
  • żywność (z długą datą ważności).

Przypominamy, że można także przyłączyć się do zbiórki finansowej organizowanej przez PAH. Środki niezbędne do sfinansowania udzielenia natychmiastowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi można wpłacać tutaj: https://www.siepomaga.pl/pah-turcjasyria