29.07.2022, 14:41

Podsumowanie roku akademickiego 2021/2022 na WNE UW

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Dziekan WNE UW dr hab. Gabrieli Grotkowskiej, prof. ucz.

"Koniec lipca i wejście w okres letnich urlopów skłania do podsumowań roku akademickiego 2021/22. Dla Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego był to czas kontynuacji bieżących projektów, podejmowania nowych wyzwań dydaktycznych i naukowych oraz rozwoju kompetencji naszych studentów, doktorantów i pracowników.

Po raz kolejny prowadzony na WNE kierunek Ekonomia okazał się najlepszym w Polsce w Rankingu Kierunków Studiów 2022 Perspektywy. Nasi badacze z powodzeniem wnioskowali o dofinansowanie projektów badawczych w konkursach Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy też Horyzont Europa. Gościliśmy uznane autorytety świata nauki. Z jedynym wykładem dla pracowników i studentów WNE UW wystąpił prof. Thomas Piketty.

Wydział był również organizatorem i współorganizatorem kilku konferencji, m.in. The XVI World Conference of Spatial Econometrics Association (SEA 2022) oraz Warsaw International Economic Meeting 2022 (WIEM).

Realizowaliśmy kurs „Pogromcy mitów ekonomicznych” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, w ramach którego przeprowadzone zostały warsztaty z ekonomii eksperymentalnej. Kontynuowaliśmy współpracę z partnerami zewnętrznymi. Wspólnie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT zrealizowaliśmy kolejną ogólnopolską edycję konkursu ekonometrycznego Warsaw Econometric Challenge (WEC).  Zmagania na światowym poziomie z sukcesami toczyli również studenci Wydziału. W finale ogólnoświatowego konkursu ekonometrycznego Econometric Game nasza drużyna uzyskała wysoką 3. lokatę.

Po raz pierwszy w historii Wydziału Nauk Ekonomicznych zorganizowaliśmy również Graduację absolwentów – studiów licencjackich i magisterskich. Odbyła się ona w sercu Uniwersytetu, na Kampusie Głównym. W trakcie uroczystości doceniono także dorobek naukowy nauczycieli akademickich, którzy w bieżącym roku akademickim uzyskali stopień naukowy doktora, doktora habilitowanego, profesora oraz awansowali na stanowisko profesora uczelni.

Chcąc spędzić czas we wspólnym gronie zaprosiliśmy pracowników Wydziału wraz z rodzinami i bliskimi do udziału w Pikniku Rodzinnym WNE UW. W sympatycznej atmosferze, w otoczeniu ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej, mieliśmy okazję poznać się nieco lepiej, w nieformalnych okolicznościach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w roku akademickim 2021/22. Osobom, na które czekają wrześniowe zmagania egzaminacyjne, życzę powodzenia. Wszystkim pracownikom, studentom i współpracownikom z okazji rozpoczętych już wakacji - udanego odpoczynku."