20.12.2023, 16:47

Konferencja „Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy” – podsumowanie

W programie koordynowanym przez dr Agnieszkę Różycką (WNE UW) uczestniczyło ponad 8 tys. osób. Odbiorcami działań realizowanych w trakcie trwania programu były dzieci, młodzież, seniorzy, jak również osoby dorosłe biorące udział w wielu różnych kursach, spotkaniach czy wydarzeniach.

Dzięki realizowanemu programowi liczne grono naszych sąsiadów przybyłych do Polski po rozpoczęciu działań wojennych w Ukrainie, uzyskało pomoc: od nauki języka począwszy, przez warsztaty komunikacyjne, wsparcie psychologiczne, opiekę prawną, po doskonalenie zawodowe. W realizację programu zaangażowanych było niemal 30 jednostek Uniwersytetu.

Udziałem w konferencji zaszczycili nas znamienici Goście, wśród nich: JM Rektor UW prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, Wiceprezydent m. st. Warszawy Renata Kaznowska, Zastępca Dyrektora NCBR Piotr Kasiński oraz Radca Ambasady Ukrainy Vitalii Bilyi. Zgromadzonych uczestników powitała również Dziekan WNE UW dr hab. Gabriela Grotkowska, prof. ucz.

Cieszymy się, że – podobnie, jak chętnie odwiedzaliście Centrum Pomocy przy ul. Dobrej, tak też  licznie obecni byliście Państwo na uroczystości podsumowania programu. W spotkaniu wzięło udział niemal 500 osób.

Mieliśmy okazję wysłuchać interesujących prelekcji i podsumowań trenerów, animatorów oraz wykładowców reprezentujących jednostki uczelni – zaangażowanych w program.

W trakcie spotkania wręczone zostały także dyplomy zarówno zaangażowanym w realizację programu trenerom, wykładowcom, pracownikom administracji, jak i oczywiście uczestnikom kursów. Nie brakowało wzruszeń, radości, ale i nostalgii. Zwłaszcza w trakcie występów Chóru Akademickiego UW. Swoimi zdolnościami artystycznymi pochwalili się uczestnicy kursów.

Dziękujemy za obecność i zaangażowanie w realizację programu! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego dnia.

Góra