08.03.2022, 12:12

Druga edycja konkursu dla studentów Warsaw Econometric Challenge [19.03.2022]

Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów Wydziału do udziału w drugiej edycji konkursu Warsaw Econometric Challenge, który odbędzie się 19 marca 2022 r. w formule online.

Konkurs skierowany jest do studentów studiów I i II stopnia studiujacych w Polsce i polega na napisaniu w ciągu 24 godzin pracy naukowej w maksymalnie 4-osobowych grupach, analizując wskazany przez organizatorów rzeczywisty problem biznesowy. Jego celem jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania metod ilościowych, ze szczególnym uwzględnieniem metod ekonometrycznych.

Organizatorami Konkursu jest zespół Badaczy Wydziału Nauk Ekonomicznych UW z Katedry Finansów Ilościowych oraz Katedry Statystyki i Ekonometrii:

• dr Marcin Chlebus,
  • dr Janusz Gajda,
  • dr Rafał Woźniak,
  • oraz dr hab. Piotr Wójcik, prof. ucz.

Współorganizatorem tegorocznej edycji są Polskie Linie Lotnicze LOT, które ufundowały nagrodę główną dla zwycięskiego zespołu.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Konkursu.

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u - https://www.facebook.com/Warsaw-Econometric-Challenge-101944141984664