24.05.2023, 09:51

“Comprehensive Recreation Demand Modelling” - spotkanie z cyklu Warsaw Economic Seminars [25.05.2023]

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanym wspólnie przez WNE UW i SGH.

Podczas spotkania dr Patrick Lloyd-Smith (University of Saskatchewan) przedstawi badanie “Comprehensive Recreation Demand Modelling”.

Seminarium odbędzie się 25 maja br. o godz. 17:00 w formule hybrydowej: w Sali A203 na Wydziale Nauk Ekonomicznych (ul. Długa 44/50) oraz za pośrednictwem platformy Zoom.

Link do spotkania:

https://uw-edu-pl.zoom.us/j/94952861067?pwd=eWFxK0N3SWJJdUNtZUQ4RDYxQ1loZz09

Meeting ID: 949 5286 1067

Passcode: 149259

Abstrakt:

Recreation is one of the most tangible ways humans experience nature and has long been of interest to economists interested in people’s environmental behaviour. Recreation demand models exploit the behavioural trail left by people to reveal their economic values for these non-market activities. This talk will describe the results of a large-scale recreation study in Canada focusing on the opportunities and challenges in using these models to understand behaviour and estimate welfare measures.

 

 

Pełen kalendarz seminariów z cyklu Warsaw Economic Seminars jest dostępny na stronie: https://sites.google.com/site/warsaweconseminars/calendar

----

Celem cyklu seminariów jest stworzenie platformy dla naukowców i specjalistów z całego świata do zaprezentowania swoich badań i dzielenia się wiedzą na temat ekonomii i polityki gospodarczej.

Uczestnicy spotkań mogą zarówno wysłuchać prezentacji i wziąć udział w dyskusji, jak i  zaprezentować swoje własne badania, aby uzyskać opinie innych naukowców i studentów.