Data Science and Business Analytics, studia II stopnia

grafika studia (3).pngProgram magisterski "Data Science and Business Analytics" to najlepsze studia w Europie Wschodniej w zakresie analityki danych zgodnie z rankingiem Eduniversal Best Masters Ranking 2021.

Program Data Science and Business Analytics na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego to czterosemestralny, anglojęzyczny program, który zapewnia studentom wyjątkową wiedzę z zakresu nauki o danych.

Łączy w sobie szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu analizy danych, ekonometrii i uczenia maszynowego, programowania IT z umiejętnościami miękkimi, co  czyni absolwentów programu bardzo pożądanymi ekspertami.

Studia posiadają certyfikat "Studia z przyszłością"  przyznawany studiom cechującym się innowacyjnością, dostosowaniem do potrzeb rynku pracy oraz nowoczesnością przyjętych rozwiązań dydaktycznych.

Program ten jest przeznaczony dla studentów, których głównym obszarem zainteresowań jest analiza ilościowa w ekonomii, finansach, biznesie lub naukach społecznych. Kandydaci powinni mieć solidne podstawy w zakresie metod ilościowych i pokrewnych np. statystyka, rachunek prawdopodobieństwa, matematyka.

Celem programu Data Science and Business Analytics jest wykształcenie analityków danych o szerokich umiejętnościach programistycznych, rozumiejących procesy biznesowe i gospodarcze, potrafiących łatwo komunikować się z klientami biznesowymi. Dlatego też program kształcenia opiera się na czterech filarach:

• metodach ilościowych
  • programowaniu IT
  • wiedzy z ekonomii i finansów
  • oraz umiejętnościach miękkich

Ważnym przedmiotem biznesowym jest kurs "Understanding business", który stanowi platformę komunikacji biznesowej, zaprojektowaną w celu tworzenia wspólnych projektów w ramach partnerstwa biznesowo-uniwersyteckiego oraz wskazania, jakie są potrzeby biznesowe naukowców zajmujących się danymi.

Program "Data Science and Business Analytics" opiera się na językach R i Python, ale obejmuje również inne języki i oprogramowanie statystyczne, takie jak SQL, 4GL i SAS. Celem studiów jest zaopatrzenie studentów w wiedzę i umiejetności, dzięki którym będą potrafili dokonywać złożonej i wnikliwej analizy danych, pomocnej w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych.