01.03.2024, 11:33

The Art and Science of Microeconomic Modeling - kurs prowadzony przez prof. Odeda Starka

Przypomnienie

W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się dwutygodniowy kurs "The Art and Science of Microeconomic Modeling" prowadzony przez profesora Odeda Starka.

Profesor Stark jest profesorem na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesor Stark jest doktorem honoris causa (Uniwersytet Warszawski), laureatem Nagrody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt twórczości oraz profesorem zwyczajnym nauk ekonomicznych (Polska). Oded Stark jest aktywnym badaczem, którego wybitne prace były publikowane i cytowane w najlepszych czasopismach ekonomicznych. W rankingu RePEc / IDEAS profesorów ekonomii jest czterokrotnie notowany: jako top 1% w Unii Europejskiej, top 1% w Europie, top 1% na świecie i top (w dyscyplinie, która liczy 720 badaczek i badaczy) w Polsce: https://ideas.repec.org/top/top.poland.html => Autorzy. Według stanu na październik 2022 r., Oded Stark ma 55 artykułów opublikowanych / nadchodzących w międzynarodowych czasopismach naukowych, których współautorami i współautorkami są polscy doktorantki i doktoranci / młode polskie naukowczynie i młodzi polscy naukowcy.

Wykłady prowadzone przez profesora Starka są dobrze przyjmowane przez studentki i studentów, między innymi ze względu na jego charyzmę, otwartość i niestandardowy sposób nauczania. Profesor Stark ma również zwyczaj oferowania stypendiów doktoranckich i asystentury naukowej swoim najlepszym studentkom i studentom. Więcej informacji o profesorze Starku można znaleźć na stronie http://ostark.uni-klu.ac.at/.

"The Art and Science of Microeconomic Modeling" to kurs przeznaczony jest dla doktorantek i doktorantów oraz magistrantek i magistrantów. Prowadzony jest w języku angielskim. Warunkiem uczestnictwa są dobrze rozwinięte umiejętności matematyczne i płynna znajomość języka angielskiego. Zaliczenie dwutygodniowego kursu jest równoznaczne z zaliczeniem 30 godzin przedmiotu do wyboru (studenci International Economics) lub 30 godzin przedmiotu „rozszerzenie ekonomii” (studenci programów prowadzonych w języku polskim). Dla studentów Quantitative Finance, kurs zostanie zaliczony jako kurs dodatkowy. Dla studentów Data Science kurs zostanie zaliczony jako kurs do wyboru (ekonomia lub finanse).

Kurs będzie odbywał się w trybie intensywnym w okresie 17 kwietnia 2023 - 28 kwietnia 2023. Harmonogram kursu znajduje się poniżej.

Studenci studiów magisterskich, którzy uzyskają najwyższą ocenę z egzaminu z przedmiotu, zwiększają swoje szanse na przyjęcie do szkoły doktorskiej oraz na napisanie pracy doktorskiej pod kierunkiem profesora Starka.

Rejestracji na kurs można dokonać poprzez wysłanie e-maila do: Przemysława Mroczkowskiego.

Rejestracji na kurs można dokonać do 28 lutego 2023 r.

17 kwietnia 2023 - 28 kwietnia 2023 r.

Czas trwania kursu: 2 tygodnie

Pierwszy tydzień