Rada Pracodawców

Rada Pracodawców stanowi ciało doradcze przy Wydziale Nauk Ekonomicznych UW w zakresie oceny działalności dydaktycznej z perspektywy potrzeb rynku. Władze Wydziału Nauk Ekonomicznych pragną zapewnić swoim przyszłym absolwentom jak najlepsze fundamenty pod rozwój ich kariery, dlatego procesy edukacyjne uzależniają również od opinii pracodawców, liderów w swoim sektorze. Konsultacje dotyczą oceny jakości kształcenia na WNE UW na podstawie sprawozdania z efektów kształcenia oraz możliwości współpracy B+R, oceny profilu absolwenta WNE na podstawie statystyk i rezultatów rekrutacyjnych pracodawców. Posiedzenie Rady odbywa się raz do roku. Do Rady należą:

• AMS SA
  • Architects of Value Sp.zo.o.
  • Bank Gospodarstwa Krajowego
  • Bank Pekao
  • Carlson Wagonlit Travel
  • Citi Group
  • Deloitte
  • Goldman Sachs
  • ICAN Institute
  • Inglot
  • J.P. Morgan Poland Services
  • KPMG
  • Narodowy Bank Polski, Instytut Ekonomiczny
  • Polska Izba Ubezpieczeń
  • PwC Polska Sp. z o.o.
  • SAS Institute Sp. z o.o.
  • Union Investment TFI S.A.

Współpraca naukowo-dydaktyczna

Citigroup-logo.jpgCITIGROUP - wspólny fakultet prezentujący tematykę przeciwdziałania praniu pieniędzy. Program kończący się egzaminem, który daje szansę zdobycia certyfikatu ICA - znanego na całym świecie potwierdzenia profesjonalnej wiedzy z zakresu AML. Program przygotowany wspólnie z dr. Stanisławem Cichockim.

2000px-ACCA_logo.svg.pngWydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego posiada pełną akredytację stowarzyszenia ACCA, wszystkich 9 modułów dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość, obejmującą studia I i II stopnia oraz dla specjalności Ekonomia przedsiębiorstwa, na kierunku Ekonomia, dla studiów I i II stopnia.

Dzięki akredytacji, studenci Wydziału powyższych programów mają szansę uzyskania zwolnienia z wybranych poziomów kwalifikacji ACCA, a tym samym skróconą drogę do uzyskania prestiżowego i uznanego w świecie certyfikatu poświadczającego kwalifikacje zawodowe. Akredytacja ACCA potwierdza wysoki, zgodny ze światowymi standardami ACCA, poziom nauczania na WNE i gwarantuje odpowiedni nacisk na ćwiczenie praktycznych kompetencji poprzez analizę „case studies” na zajęciach.

Association of Chartered Certified Accountants to największa i najbardziej prestiżowa międzynarodowa organizacja, zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Celem organizacji jest promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych, jak również oferowanie najwyższej jakości kwalifikacji zawodowej, która jest rozpoznawana i uznana na całym świecie, przez co daje szansę na wyróżnienie się i tym samym otwiera ścieżkę do kariery zarówno w kraju, jak i za granicą.

Szczegóły dostępne są na stronie: [link]

W wyniku długoletniej współpracy z SAS Institute Wydział Nauk Ekonomicznych oferuje swoim studentom specjalną ścieżkę edukacyjną SAS.

Ambasadorzy firm

Studenci WNE, członkowie samorządu oraz kół naukowych aktywnie angażują się we współpracę z firmami poprzez przyjęcie roli ambasadorów marki. Na WNE działają ambasadorzy następujących firm:

• Ernst&Young Sp. z o.o.

• KPMG