Sylwia Szymczakowska, wraz z czwórką innych studentów WNE - zwyciężyła w ogólnokrajowym konkursie

szymcza.jpg1. Jakiego typu decyzje musi Pani podejmować w pracy?

W pracy jestem odpowiedzialna za realizację zamówień od klientów, od przyjęcia zamówienia do wystawienia faktury. Muszę kontrolować poziom zapasów produktów, żeby usprawnić realizację zamówienia. Przygotowuję oferty handlowe i częściowo prowadzę negocjacje dotyczące cen produktów.

2. Czy studia na Uniwersytecie Warszawskim są przydatne w pracy?

Wiedzę zdobytą na studiach w niewielkim stopniu wykorzystuję w pracy zawodowej. Jednakże dużą zaletą studiów na Uniwersytecie jest prestiż uczelni, co stanowi przewagę konkurencyjną studentów i absolwentów naszego Wydziału w stosunku do osób z innych uczelni.

3. Jakie przedmioty ze studiów na WNE UW okazały się najbardziej przydatne?

Do tej pory najbardziej przydatne okazały się dla mnie przedmioty kierunkowe, tj. Negocjacje, Analiza ekonomiczna, Decyzje w przedsiębiorstwach; oraz przedmioty wolnego wyboru (Zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie, Budowanie strategii).