Uwaga na podejrzane maile

10 grudnia 2019

Pocztą elektroniczną często rozsyłane są fałszywe wiadomości podszywające się pod „Administrację", „Administratora IT", „Administratora systemu", „Webmaster sieci" itp.

Wiadomości te różnią się treścią, ale zazwyczaj zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem. Fałszywe wiadomości służą głównie wyłudzeniu informacji, więc otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach i wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne. Może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Proszę pamiętać, że poczta na WNE jest administrowana przez pracowników Pracowni Informatycznej WNE i każdy mail wysyłany przez naszego administratora lub innego pracownika Pracowni Informatycznej WNE będzie imiennie podpisany.