Nabór do nowych konkursów Narodowego Centrum Nauki

17 września 2021

W imieniu Narodowego Centrum Nauki serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach OPUS, OPUS LAP, SONATA, PRELUDIUM BIS i POLONEZ BIS.

OPUS 22 +LAP – to konkurs na projekty badawcze otwarty dla wszystkich naukowców + możliwość współfinansowania współpracy międzynarodowej w formule LAP.

SONATA 17 -  wspiera projekty badawcze naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

PRELUDIUM BIS 3 - skierowany jest do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich.

POLONEZ BIS –  to wszechstronny program dla zagranicznych naukowców

Nabór do bieżących edycji konkursów rozpoczął się 15 września, wnioski będzie można składać do 15 grudnia br.

Szczegółowe informacje oraz opis kryteriów do wszystkich aktualnie otwartych konkursów NCN znajdują się na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Konkursy Narodowego Centrum nauki mają na celu wsparcie naukowców na każdym etapie kariery. O grant NCN mogą starać się badacze i badaczki z ośrodków naukowych w całej Polsce. Centrum aktywnie wspiera także mobilność i międzynarodową współpracę badawczą.