Konkurs na projekty edukacyjne w ramach sojuszu 4 EU+

7 stycznia 2021

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania projektów edukacyjnych do drugiego konkursu w ramach sojuszu 4EU+.

Sojusz zakłada współpracę sześciu uczelni badawczych (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Sorboński, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Kopenhaski i Uniwersytet w Mediolanie) w zakresie prowadzenia badań naukowych na światowym poziomie, wspólnych programów studiów, kształcenia doktorantów, inicjatyw związanych z innowacyjnością, transferem technologii i społeczną odpowiedzialnością uczelni.

Kolejna edycja konkursu na projekty edukacyjne 4EU+ ma na celu m.in. zachęcenie do składania wniosków, uwzględniających zwłaszcza potrzeby studentów studiów licencjackich oraz skoncentrowane wokół pojęcia Data Literacy (umiejętności korzystania z danych/informacji).

Szczególnie poszukiwane są:

• propozycje innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, skierowanych do studentów/doktorantów z całego sojuszu;
  • projekty zakładające aktywny udział studentów/doktorantów w ich realizacji;
  • projekty zakładające długoterminową współpracę w obszarze kształcenia (np. dotyczące wspólnych programów studiów).

Wnioski można składać za pośrednictwem formularza online do 1 marca 2021 roku.

11 lutego odbędą się warsztaty online, podczas których osoby zainteresowane złożeniem wniosku w ramach konkursu będą mogły zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat procesu aplikacji. Więcej informacji o warsztatach będzie można znaleźć na stronie 4EU+.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu na stronie 4EU+.