Drugie seminarium „InnowacJA. Edukacja dla innowacyjności” [29.06.2021]

28 czerwca 2021

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Narodowym Bankiem Polskim serdecznie zapraszają do udziału w otwartych seminariach online „InnowacJA. Edukacja dla innowacyjności”, organizowanych w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Partnerami spotkań są Evidence Institute oraz Instytut Promocji Gospodarki.

Seminaria „Innowacja. Edukacja dla innowacyjności” to cykl spotkań, podczas których, wspólnie z zaproszonymi ekspertami - naukowcami i praktykami, zastanowimy się, w jaki sposób edukacja formalna i nieformalna może wspierać rozwój innowacyjności, jakie są dobre praktyki w tym zakresie i co należałoby zmienić, aby uczynić z edukacji silne wsparcie dla innowacyjności Polski. Innowacyjność polskiej gospodarki i społeczeństwa wymaga wsparcia na każdym szczeblu edukacji i to będzie przedmiotem dyskusji.

Strona Seminariów: https://innovation.wne.uw.edu.pl/seminaria-innowacja/

Drugie seminarium "JAK SIĘ „WYMYŚLA” INNOWACJE?" z udziałem dr. hab. Macieja Jakubowskiego oraz dr. Jarosława Górskiego odbędzie się we wtorek, 29 czerwca 2021, godz. 13.30 – 15.30.

Bezpośredni link do transmisji.

Seminarium numer 2 będzie się koncentrowało wokół odpowiedzi na pytania:

• Jakie są źródła innowacyjnych pomysłów i przedsięwzięć?
  • Czym jest transfer bliski i transfer daleki wiedzy?
  • Czy innowacyjności można się nauczyć?

Omówione zostaną m.in. badania psychologii poznawczej dotyczące tego, co jest podstawą krytycznego myślenia i innowacyjności. Eksperci wskażą, jakie metody nauczania zwiększają szansę na to, że poradzimy sobie z nowym wyzwaniem oraz jakie postawy sprzyjające innowacyjności warto rozwijać u uczniów oraz w końcu, jak skutecznie przeprowadzić uczących się przez drogę od nowicjusza do eksperta w danej dziedzinie.

Więcej informacji o Seminarium numer 2 oraz link bezpośredni do spotkania znajduje się w:

seminaria Innowacja FB_2.png

Pierwsze seminarium „FAKTY I MITY W EDUKACJI – CZYLI JAK UCZYĆ ŻEBY STYMULOWAĆ INNOWACJE I KREATYWNOŚĆ” odbyło się we wtorek, 22 czerwca, w godz. 13.30 – 15.30.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

Dr Tomasz Gajderowicz i dr Jarosław Górski z Wydziału Nauk Ekonomicznych odpowiadali na pytania:

• Które z nowych trendów w edukacji naprawdę prowadzą do lepszego uczenia się?
  • Jak uczyć krytycznego myślenia?
  • Jak uczyć się skutecznie?

opierając się na wynikach badań naukowych z zakresu psychologii poznawczej, neurobiologii, a także badań metod stosowanych przez najbardziej efektywnych nauczycieli.

W szczególności omówiony został temat edukacji w XXI wieku oraz istoty i roli krytycznego myślenia oraz rozwiązywania złożonych problemów. W trakcie seminarium omówione zostały edukacyjne źródła dla powstawania innowacji.

Więcej informacji o Seminarium znajduje się w:

seminaria Innowacja FB_1.png