Studenci WNE rywalizowali w konkursie Rotman International Trading Competition!

31 lipca 2019

Zespół z Wydziału Nauk Ekonomicznych rywalizował z najlepszymi uniwersytetami na świecie w prestiżowym konkursie tradingowym Rotman International Trading Competition, który odbył się w dniach 21-23 lutego. Zespół z WNE UW zajął 19 miejsce, pośród 52 drużyn. Konkurs wygrał zespół z Universite Laval z Kanady.

Zajęcie pierwszego miejsca w Rotman European Trading Competition w 2018 roku w Rzymie otworzyło naszemu zespołowi drzwi do rywalizacji na światowym poziomie w Toronto. Uniwersytet Warszawski był jedyną drużyną z Polski biorącą udział w tym konkursie. Większość drużyn pochodziła z uniwersytetów amerykańskich i kanadyjskich. Nie zabrakło też zespołów, reprezentujących inne państwa, takie jak Australia, Chiny, Japonia, Korea Południowa czy Tajlandia.

Rotman International Trading Competition to prestiżowy konkurs tradingowy, organizowany od 16 lat przez Rotman School of Management z Uniwersytetu w Toronto. Konkurs składa się ze zróżnicowanych konkurencji, wymagających połączenia wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu rynków finansowych, modelowania matematycznego, programowania i ekonomii. Konkurs rozgrywany jest na symulowanym rynku w czasie rzeczywistym, gdzie kluczowa jest umiejętność szybkiego dostosowania strategii do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Konkurencje obejmowały między innymi zagadnienia takie jak wycena instrumentów finansowych, zarządzanie ryzykiem kredytowym i ryzykiem płynności a także handel algorytmiczny (algotrading) i handel zmiennością (volatility trading).

W skład naszego zespołu weszli: Katarzyna KryńskaMarta MałekKamil Mazur i Przemysław Ryś (lider). Opiekunem drużyny był dr Robert Ślepaczuk z Zakładu Finansów Ilościowych WNE UW. Zespól otrzymał aktywne wsparcie od QFRG WNE UW.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na: