Rozstrzygnięcie konkursu im. A. Semkowa

12 czerwca 2018

25 maja 2018 r. została przyznana nagroda im. Andrzeja Semkowa za najlepszą pracę magisterską obronioną w roku akademickim 2016/2017 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagrodę ufundowali rodzice zmarłego przedwcześnie w 1983 r. w wieku 32 lat Andrzeja Marka Semkowa, utalentowanego chemika i adiunkta na Uniwersytecie we Frankfurcie. Ojciec Andrzeja Semkowa, emerytowany docent Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Jarosław Semkow należał do najwybitniejszych, najbardziej zasłużonych i cieszących się ogromną sympatią pracowników naukowych naszego Wydziału.

Recenzenci rozpatrzyli 27 prac magisterskich odpowiadających warunkom regulaminu. Po wszechstronnej dyskusji Komisja im. Andrzeja Semkowa postanowiła przyznać dwie nagrody:

• Nagroda I stopnia – mgr Jonas Feld za pracę magisterską pt. "The Influence of Minimum Wages, Unemployment Benefits, and Employment Protection Legislation: Do More Supportive EU Member States Attract More Immigration?"
  • Nagroda II stopnia – mgr Beata Gosk za pracę magisterską pt. "Czy dotacje dla polskich przedsiębiorstw są skuteczne – wyniki empiryczne na podstawie danych panelowych"

W imieniu Rady Wydziału i fundatorów nagrody, Komisja składa serdeczne gratulacje obu nagrodzonym, życząc im dalszych sukcesów na polu zawodowym.