Informacje dla studentów zagranicznych odnośnie pobytu w Polsce

2 kwietnia 2020

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa przewidująca m.in. szczególne rozwiązania dla cudzoziemców w Polsce.

Wprowadzone przepisy umożliwiają m.in. legalne pozostanie w kraju osobom, które chcą realizować dotychczasowy cel pobytu lub nie mogą opuścić Polski w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz określają nowe terminy składania wniosków dotyczących legalizacji pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu do Spraw Cudzoziemców.