Stypendia w ramach współpracy bilateralnej

4 grudnia 2018

Na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej www.nawa.gov.pl (zakładka „Programy NAWA; Programy dla studentów polskich), znajduje się oferta wyjazdów stypendialnych dla studentów w ramach współpracy bilateralnej. Zainteresowani studenci powinni zapoznać się z Regulaminem Programu wymiany osobowej studentów w ramach współpracy bilateralnej.

W związku z nowymi zasadami ubiegania się o wyjazd zagraniczny, od roku akademickiego 2018/2019 Biuro Spraw Studenckich nie pośredniczy w składaniu dokumentów przez studenta do NAWA. Nabór odbywa się wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego na stronie wskazanej przez NAWA.

Jednym z wymaganych przez NAWA dokumentów jest pismo uczelni popierające udział wnioskodawcy w programie, które kandydatom będzie wystawiało Biuro Spraw Studenckich UW. W celu otrzymania ww. pisma student powinien dostarczyć do Biura Spraw Studenckich, wypełniony i podpisany przez kierownika/z-cę kierownika jednostki dydaktycznej załącznik nr 2  do wspomnianego wyżej Regulaminu na podstawie którego Biuro Spraw Studenckich wyda studentowi pismo z ramienia uczelni.