• 17. edycja Międzynarodowej Konferencji Warsaw International Economic Meeting

  W dniach 28-30 czerwca 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Warsaw International Economic Meeting. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności młodych Badaczy - studentów i doktorantów. Na abstrakty zgłoszeniowe czekamy do końca kwietnia br.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Grant Research and Innovation Actions dla projektu…
Nagrodzony projekt "Designing long-term systemic transformation frameworks for regions – Accelerating the shift towards climate neutrality” uzyskał dofinansowanie w ramach programu Horizon Europe.
Obraz Soft Skills Week – cykl tygodniowych warsztatów dl…
W ramach kolejnej edycji warsztatów organizowanych przez Koło Naukowe Strategii Gospodarczej WNE UW poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. przemówień publicznych, negocjacji czy utrzymywania work-life balance.
Obraz Projekt BlueAdapt z międzynarodowym grantem Resear…
Nagrodzony projekt naszych Naukowców otrzymał dofinansowanie w konkursie „Environment and health” i dotyczy wpływu przyszłych zagrożeń dla zdrowia związanych z wybranymi patogenami przybrzeżnymi.
Obraz Spotkanie informacyjne dotyczące projektów zamawia…
Spotkanie organizowane w formule on-line, poświęcone będzie wnioskom w VIII konkursie w ramach Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG.
Obraz Drugi nabór w 1. edycji konkursu wizyt mentoringow…
Celem konkursu jest dofinansowanie stacjonarnych wizyt mentoringowych, podczas których z naukowcami-mentorami, wskazanymi przez zespół z Uniwersytetu Warszawskiego, zostanie nawiązana lub wzmocniona współpraca badawcza.
Obraz Seminarium online QFRG i DSLab “LSTM in Algorithmi…
Nadchodzące Seminarium Quantitative Finance Research Group i Data Science Lab będzie poświęcone analizie nowego modelu, użytecznego w strategiach inwestycyjnych.
Obraz 17. edycja międzynarodowej konferencji WIEM [28-30…
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Warsaw International Economic Meeting”. Abstrakty z zakresu szeroko pojętej ekonomii, uwzględniające niepublikowane prace analityczne oraz wyniki nowych badań, należy przesyłać do 30 kwietnia br.
Obraz Warsaw Economic Seminars z udziałem badaczek WNE U…
Badaczki Wydziału – dr Grażyna Bukowska i prof. Joanna Siwińska-Gorzelak przedstawią projekt badawczy, w którym analizowały m.in. wpływ politycznych powiązań władz lokalnych z rządem centralnym na dystrybucję dotacji i transferów.
Obraz Seminarium EUROREG „Równość czy wydajność w świetl…
Jak zmiana przestrzennej alokacji środków z funduszy europejskich wpłynęłaby na wzrost gospodarczy poszczególnych województw oraz kraju jako całości? Analiza inwestycji współfinansowanych z funduszy UE w latach 2007-2016 tematem spotkania EUROREG.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Home Advantage Revisited: Did COVID Level the Playing Fields?

Volume 9 (2022): Issue 56
Autorzy: Paweł Strawiński, Michał Krawczyk

Subjective Expectations and Uncertainty

Working Papers, No. 10/2022 (386)
Autorzy: Andrzej Kocięcki, Tomasz Łyziak, Ewa Stanisławska