• 17. edycja Międzynarodowej Konferencji Warsaw International Economic Meeting

  W dniach 28-30 czerwca 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Warsaw International Economic Meeting. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności młodych Badaczy - studentów i doktorantów. Na abstrakty zgłoszeniowe czekamy do końca kwietnia br.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Badaczki Wydziału z wizytą studyjną w School of Bu…
Pobyt prof. Zofii Barbary Liberdy, dr Karoliny Goraus-Tańskiej oraz mgr Katarzyny Sałach realizowany jest w ramach Programu Edukacja Profesjonalny Rozwój Kadry – Wizyty Studyjne, ze wsparciem finansowym Funduszy EOG.
Obraz 19. seminarium QFRG – DSLab
Serdecznie zapraszamy do udziału w 19. seminarium QFRG – DSLab, które odbędzie się 11 kwietnia br. w formie online i będzie poświęcone zastosowaniu uczenia maszynowego w ilościowych strategiach inwestycyjnych na światowych giełdach.
Obraz Konkurs „Nauka jest dla Ludzi
Do 17.04.2022 r. można przesyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Centrum Współpracy i Dialogu UW "Nauka jest dla Ludzi", w którym można uzyskać do 15 000 zł na promocję badań i działań naukowych.
Obraz Konkurs na dofinansowanie zagranicznego stażu dokt…
Organizowany w ramach programu IDUB konkurs, ma na celu dofinansowanie zagranicznych staży naukowych doktorantów, prowadzących badania w zakresie III POB „Wyzwania petabajtów”.
Obraz Konkurs „Lider” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
Celem programu LIDER jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu oraz zarządzaniu projektami badawczymi, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy.
Obraz Prof. Katarzyna Kopczewska z międzynarodowym grant…
Celem nagrodzonego Projektu „LAnd use and MAnagement modelling for SUStainable governance” jest opracowanie zmian w sektorze zarządzania i użytkowania gruntów na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.
Obraz Projekt NaturaConnect prof. Marka Giergicznego z g…
Projekt „Designing a resilient and coherent Trans-European Network for Nature and People” - NaturaConnect dr. hab. Marka Giergicznego, prof. ucz. uzyskał dofinansowanie w konkursie „Biodiversity and ecosystem services” w programie Horyzont Europa.
Obraz Dofinansowanie IDUB - organizacja kongresów między…
Do 10 maja br. można składać wnioski o dofinansowanie kongresów międzynarodowych o znaczeniu światowym. Konkurs organizowany jest w ramach Programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Stypendium naukowe Postdoctoral European Fellowshi…
Grant Postdoctoral European Fellowships z programu Horyzont Europa realizował będzie dr Xaquin Perez-Sindin pod opieką dr. hab. Michała Brzezińskiego, prof. ucz.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Home Advantage Revisited: Did COVID Level the Playing Fields?

Volume 9 (2022): Issue 56
Autorzy: Paweł Strawiński, Michał Krawczyk

Subjective Expectations and Uncertainty

Working Papers, No. 10/2022 (386)
Autorzy: Andrzej Kocięcki, Tomasz Łyziak, Ewa Stanisławska