• 17. edycja Międzynarodowej Konferencji Warsaw International Economic Meeting

  W dniach 28-30 czerwca 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Warsaw International Economic Meeting. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności młodych Badaczy - studentów i doktorantów. Na abstrakty zgłoszeniowe czekamy do końca kwietnia br.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Call for Abstracts - Konferencja
Do 30 kwietnia br. można przesyłać abstrakty udziału w międzynarodowej konferencji "Family Life and the Changing World of Work", organizowanej przez Interdyscyplinarne Centrum Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny (LABFAM) we współpracy z Uniwersytetem we…
Obraz Warsztaty „Negocjacje trójstronne, czyli ile w pra…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych na WNE UW przez Koło Naukowe Negocjacji Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi dr Jarosław Górski z Katedry Zarządzania i Technologii Informacyjnych WNE UW.
Obraz Seminarium Katedry Innowacji i Rozwoju [27.04.2022…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium Katedry Innowacji i Rozwoju. Spotkanie pt. "Labour Mobility and Innovation" poprowadzi prof. Ulrich Kaiser z Uniwersytetu w Zurychu.
Obraz 21. spotkanie European Health Policy Group [27-28.…
W dniach 27-28 czerwca odbędzie się jubileuszowe, 21. spotkanie European Health Policy Group. Wydarzenie będzie okazją do podsumowania 20-letniej działalności EHPG.
Obraz Spotkanie z WNE UW w ramach Dnia Otwartego UW
W najbliższą sobotę, 23 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach wydarzenia, o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej będzie miała miejsce prezentacja Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.
Obraz Program wizyt badawczych dla studentów i doktorant…
„Study Visits Programme for Ukrainian Students and Doctoral Candidates at the University of Warsaw” to inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego skierowana do studentów i doktorantów z uczelni ukraińskich.
Obraz Rekrutacja do programów doktorskich 2022/2023
W maju 2022 roku rozpoczyna się rekrutacja do programów doktorskich „Quantitative Psychology and Economics” oraz „Ekonomia i Finnanse”. Oba programy są współprowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dla Studentów, Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Ostatnia edycja bezpłatnych kursów online dla uczn…
W terminie 19 oraz 23 kwietnia 2022 r. odbędą się zajęcia w ramach ostatniej już edycji kursów "Nowoczesna Ekonomia w Praktyce. Warsztaty". Zajęcia połączone są z interaktywnymi eksperymentami i obejmują praktyczne zagadnienia ekonomiczne.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Home Advantage Revisited: Did COVID Level the Playing Fields?

Volume 9 (2022): Issue 56
Autorzy: Paweł Strawiński, Michał Krawczyk

Subjective Expectations and Uncertainty

Working Papers, No. 10/2022 (386)
Autorzy: Andrzej Kocięcki, Tomasz Łyziak, Ewa Stanisławska