• JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Jubileuszu WNE UW (20-21.10.2023 r.).

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

  Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW odbyła się 25 września br. w Auli im. Mickiewicza, Auditorium Maximum.

 • Świąteczna zbiórka WNE dla podopiecznych „Chaty na Kępie”

  Serdecznie zapraszamy społeczność WNE do udziału w świątecznej zbiórce upominków dla mieszkańców Rodzinnego Domu Dziecka „Chata na Kępie”. To placówka położona w miejscowości Kotuń (nieopodal Siedlec). Swój nowy dom znalazło tam pięcioro dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Zbiórka potrwa do 4 grudnia. 
   

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  W drugim sezonie podcastu W rytmie ekonomii dyskutujemy o nierównościach społecznych, edukacyjnych mitach, kulturze, cyfryzacji i ekonomicznej analizie prawa. Rozmawiamy z badaczkami i badaczami z WNE, ale staramy się mówić językiem zrozumiałym dla wszystkich.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Graduacja WNE UW 2023
8 lipca br. odbyła się uroczysta Graduacja Absolwentów Wydziału. Wydarzenie było również okazją do wyróżnienia pracowników naukowych Wydziału, którzy w minionym roku akademickim otrzymali tytuł doktora lub awansowali na stanowisko profesora uczelni.
Obraz Nowy konkurs na granty związane z działaniem I.3.9…
Do 31 października br. trwa nabór wniosków w konkursie, którego celem jest wsparcie projektów badawczych mających na celu powstanie zespołu badawczego prowadzącego badania poświęcone szeroko rozumianym problemom mobilności.
Obraz 18. edycja konferencji Warsaw International Econom…
Głównym Gościem Warsaw International Economic Meeting – jednej z flagowych konferencji naukowych WNE UW, była Prof. Marzena J. Rostek (Juli Plant Grainger Distinguished Chair of Economics University of Wisconsin-Madison) – wybitna Absolwentka WNE UW.
Obraz Dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. ucz. z Odznaką…
Z wielką radością przekazujemy informację, że dr hab. Katarzyna, prof. ucz. otrzymała zaszczytne honorowe wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie statystyki.
Obraz Adiunkt w projekcie „Mobilność i nierówności przez…
Do 31 lipca br. trwa konkurs na stanowisko Adiunkta w projekcie „Mobilność i nierówności przez pryzmat nowych cyfrowych źródeł danych”, którego kierownikiem jest dr hab. Michał Brzeziński, prof. ucz.
Obraz Rozdanie nagród w konkursie ekonometrycznym Warsaw…
W ostatnim czasie poznaliśmy zwycięzców oraz wyróżnionych w 3. edycji konkursu Warsaw Econometric Challenge.
Obraz Rozdanie certyfikatów ukończenia kursu Anti Money …
Zakończyła się kolejna edycja kursu „Introduction to Anti Money Laundering” prowadzonego na WNE UW we współpracy z Bankiem Citi.
Obraz Badacze WNE ze stypendiami Ministra Edukacji i Nau…
Dr Marcin Bielecki, dr Jacek Lewkowicz oraz dr Grzegorz Wesołowski zostali laureatami Stypendium MEiN. Serdecznie gratulujemy.
Obraz 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Inform…
Kierunki Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria WNE UW uplasowały się na 1. miejscu Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2023.
Obraz V4 Summer School in Economic History w Pradze [27.…
Serdecznie zapraszamy doktorantów do udziału w szkole letniej, której głównym organizatorem jest Uniwersytet Karola w Pradze. Partnertami inicjatywy są: WNE UW, Słowacka Akademia Nauk w Bratysławie oraz Uniwersytet Eötvös Loránd w Budapeszcie.


Najnowsze wydawnictwa

Mechanisms Underlying the Effects of Work From Home on Careers in the Post-Covid Context

Working Papers, No 28/2023 (435)
Autorzy: Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska, Ewa Cukrowska-Torzewska

The Unpredicted Rise of Populism: The Case of Poland

central European Economic Journal, Volume 10 (2023): Issue 57
Autorzy: Danuta A. Tomczak