• Seminarium - prof. Anil Bera

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że 1 czerwca br. na WNE UW odbędzie się seminarium jednego z najwybitniejszych ekonometryków na świecie.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020)

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Spotkanie informacyjne dla studentów o ścieżce ACC…
Serdecznie zapraszamy studentów Wydziału do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym ścieżki ACCA na WNE UW. Spotkanie odbędzie się 15 maja br. o godz. 10:30 w Auli B.
Obraz Seminarium LabFam „Division of labour in Polish ho…
Zapraszamy na seminarium z udziałem Magdy Muter (London School of Economics and Political Science) organizowane przez Interdyscyplinarne Centrum Badań Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny LabFam.
Obraz Pożegnanie prof. Stanisława Kubielasa [informacja …
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Prof. Stanisława Kubielasa
Obraz W rytmie ekonomii: Dlaczego przestrzeń jest ważna …
W ósmym odcinku prof. Katarzyna Kopczewska opowiada o znaczeniu analiz przestrzennych.
Obraz Nagroda Santander dla studentów Wydziału Nauk Ekon…
W wyniku współpracy WNE UW z Santander Universidades Polska zostało przygotowanych aż 16 nagród finansowych o wartości 1 250 zł, dla wybitnych studentów WNE UW.
Obraz Podsumowanie spotkania Rady Pracodawców WNE UW
W minionym tygodniu gościliśmy na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego reprezentantów Pracodawców oraz grono Interesariuszy współpracujących z WNE UW.
Obraz Wydział Nauk Ekonomicznych zaprasza do udziału w r…
Zapraszamy do składania aplikacji osoby zainteresowane podjęciem studiów doktoranckich.
Obraz Drużyna WNE UW na 1. miejscu w ogólnoświatowym kon…
Nasz Wydział w Amsterdamie reprezentowali doktoranci: Mateusz Buczyński i Michał Woźniak oraz magistranci - Mateusz Kijewski i Michał Kunstler. Opiekunem drużyny był dr Marcin Chlebus.
Obraz II Sympozjum BPM (Business Process Management) na …
21 kwietnia br. na WNE odbyło się II Sympozjum BPM (Business Process Management) zorganizowane przez Centrum Kompetencji BPM na WNE UW oraz Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.
Obraz Wywiad ze zwycięzcami ubiegłorocznej edycji konkur…
Studenci WNE UW - zwycięzcy w ubiegłoroczonym konkursie Warsaw Econometric Challenge, zachęcają do wzięcia udziału w WEC. O tym, dlaczego warto zmierzyć się z tegorocznym zadaniem, mówią Adam Janczyszyn, Hubert Wojewoda, Jakub Żmujdzin i Jakub Wujec.…
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Structural Labour Market Change and Gender Inequality in Earnings

Working Papers, No. 12/2023 (419)
Autorzy: Anna Matysiak, Wojciech Hardy, Lucas van der Velde

Leader Characteristics and Constitutional Compliance

Working Papers, No. 11/2023 (418)
Autorzy: Jerg Gutmann, Katarzyna Metelska-Szaniawska, Stefan Voigt