• W rytmie ekonomii - podcast WNE

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie. 

  Premierowego odcinka można już słuchać na najważniejszych platformach podcastowych.

  button_anchor.png button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Seminarium doktoranckie
Serdecznie zapraszamy doktorantów Wydziału Nauk Ekonomicznych, Studentów Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych oraz pracowników naukowych do udziału w nadchodzącym seminarium doktoranckim na Wydziale Nauk Ekonomicznych.
Obraz “Absorption capacity of regions in terms of suppor…
Podczas najbliższego spotkania swoje badanie zaprezentują dr Marcin Wajda (SGH) oraz dr hab. Piotr Wójcik, prof. ucz. z Katedry Finansów Ilościowych.
Obraz Projekt Effects of Globalization and Financial Inc…
Celem projektu jest zrozumienie czynników napędzających energochłonność w krajach rozwijających się.
Obraz Konkursy w ramach programu IDUB
Zapraszamy do składania wniosków w konkursach organizowanych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim.
Obraz Zapraszamy na szkolenia organizowane przez Biuro d…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach dla kadry dydaktycznej oraz administracyjnej..
Obraz Projekty badaczy WNE UW z dofinansowaniem w konkur…
Dr hab. Katarzyna Metelska-Szaniawska, prof. ucz., dr Krzysztof Drachal oraz mgr Przemysław Kurek otrzymali dofinansowanie w konkursach NCN OPUS 23 i PRELUDIUM 21.
Obraz Dr hab. Karolina Safarzyńska, prof. ucz. z wykłade…
Już 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 prof. Safarzyńska wygłosi wykład pt. „Ekonomia złożoności: przyszłość jest teraz”.
Obraz Spotkanie ACCA już 13 grudnia
Zapraszamy Studentów Studiów Akredytowanych ACCA WNE UW na spotkanie, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 15.00 na platformie Teams.
Obraz Seminarium „Cyfryzacja pod lupą nauki” z udziałem …
Podczas najbliższego spotkania swoje badanie przedstawi mgr Maria Kubara. Metodologię i wyniki badania komentować będą dr hab. Piotr Wójcik, prof. ucz. z Katedry Finansów Ilościowych WNE UW oraz Aleksandra Wilczyńska z Fundacji MOST.
Obraz Absolwenci Wydziału Nauk Ekonomicznych AD 2020 na …
Absolwenci studiów II stopnia Wydziału Nauk Ekonomicznych UW z najwyższymi średnimi zarobkami w Polsce w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu w grupie kierunków „Informatyka i ekonometria” oraz „Finanse i rachunkowość”.

Najnowsze wydawnictwa

Gender and family perspectives on the uptake of ICT-induced home-based work

Working Papers, No. 1/2023 (408)
Autorzy: Ewa Cukrowska-Torzewska, Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska