• 17. edycja EU-REAL WORKSHOP na WNE UW

  W dniach 8-9 września br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych odbędzie się 17. edycja międzynarodowej konferencji "European Union Regional Economics Applications Laboratory (EU REAL) Workshop”.

 • 4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference”. Wydarzenie organizują wspólnie International Centre for Economic Analysis (ICEA) i Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2022 r.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz 2. edycja Forum Dobrych Praktyk – spotkanie online…
Forum Dobrych Praktyk to spotkanie w gronie dydaktyków akademickich zajmujących się przekazywaniem wiedzy za pośrednictwem mediów cyfrowych, organizowane przez Centrum Kompetencji Cyfrowych UW.
Obraz 22. edycja Nagród Naukowych POLITYKI
Do 8 czerwca 2022 r. Fundacja Tygodnika POLITYKA przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 22. edycji Nagród Naukowych „Polityki” w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, o życiu oraz nauk technicznych.
Obraz 3. miejsce Studentów Wydziału w Econometric Game 2…
Drużyna Studentów Wydziału zajęła 3. miejsce w finale prestiżowej, międzynarodowej gry ekonometrycznej, organizowanej na Uniwersytecie Amsterdamskim.
Obraz Mgr Katarzyna Zagórska laureatką konkursu w progra…
Dofinansowanie w konkursie "Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW" w programie IDUB służy wsparciu nowych zadań badawczych, które podniosą jakość badań realizowanych przez doktorantów w związku z przygotowywanymi rozprawami doktorskimi.
Obraz European Economic Congress z udziałem badaczek Wyd…
Podczas XIV edycji EEC, dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek oraz dr hab. Katarzyna Śledziewska, prof. ucz. wezmą udział w sesjach poświęconych inwestycjom i kompetencjom przyszłości.
Obraz Życzenia z okazji Święta Paschy
Życzenia z okazji nadchodzących Świąt Paschy dla Studentów, Pracowników, Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Seminarium EUROREG z udziałem prof. Katarzyny Kopc…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Seminarium EUROREG pt. „Przestrzenne uczenie maszynowe i jego wykorzystania w regionalistyce”, które poprowadzi dr hab. Katarzyna Kopczewska, prof. ucz.
Obraz 17. edycja EU-Real Workshop – Call for Papers
Do 15 maja br. przyjmowane są abstrakty na organizowaną we wrześniu 2022 konferencję European Union Regional Economics Applications Laboratory Workshop, której tematem przewodnim jest w bieżącym roku “Regional and urban economic modelling".
Obraz Call for Abstracts - Konferencja
Do 30 kwietnia br. można przesyłać abstrakty udziału w międzynarodowej konferencji "Family Life and the Changing World of Work", organizowanej przez Interdyscyplinarne Centrum Rynku Pracy i Dynamiki Rodziny (LABFAM) we współpracy z Uniwersytetem we…
Obraz Warsztaty „Negocjacje trójstronne, czyli ile w pra…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych na WNE UW przez Koło Naukowe Negocjacji Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi dr Jarosław Górski z Katedry Zarządzania i Technologii Informacyjnych WNE UW.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

A comparison of LSTM and GRU architectures with novel walk-forward approach to algorithmic investment strategy

Working Papers, No 21/2022 (397)
Autorzy: Illia Baranochnikov, Robert Ślepaczuk

Anomalies or Expected Behaviors? Understanding Stated Preferences and Welfare Implications in Light of Contemporary Behavioral Theory

Working Papers, No 20/2022 (396)
Autorzy: Leonhard K. Lades, Ewa Zawojska, Robert J. Johnston, Nick Hanley, Liam Delaney, Mikołaj Czajkowski