• 17. edycja EU-REAL WORKSHOP na WNE UW

  W dniach 8-9 września br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych odbędzie się 17. edycja międzynarodowej konferencji "European Union Regional Economics Applications Laboratory (EU REAL) Workshop”.

 • 4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference”. Wydarzenie organizują wspólnie International Centre for Economic Analysis (ICEA) i Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2022 r.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Badacze Wydziału Nauk Ekonomicznych UW na konferen…
Aż troje badaczy WNE UW wystąpi podczas konferencji dotyczącej funkcjonowania miasta po wygaśnięciu epidemii
Obraz Rekrutacja na studia podyplomowe Wydziału Nauk Eko…
5 maja br. rozpoczęła się rekrutacja na studia podyplomowe WNE UW. Oferowane przez Wydział programy rozwijają umiejętności analityczne i podnoszą kompetencje osób zajmujących się szeroko rozumianą pracą z danymi.
Obraz Seminarium online z cyklu Warsaw Economic Seminars…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Warsaw Economic Seminars, organizowanego wspólnie przez WNE UW i SGH.
Obraz Gościnny wykład badaczy z Technische Universität I…
"The Battle of YouTube, TV and Netflix: Gatekeeping and Competition in the Audiovisual Sector" to tytuł wykładu, który gościnnie na Wydziale Nauk Ekonomicznych wygłoszą badacze z Uniwersytetu Technicznego w Ilmenau.
Obraz Eksperymentuj z ekonomią na WNE UW!
Kurs „Pogromcy mitów ekonomicznych” jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie przeprowadzanych warsztatów z ekonomii eksperymentalnej, licealiści wchodzą w rolę naukowców i badają, jak działa ekonomia.
Obraz Projekty badaczy Wydziału z dofinansowaniem w rama…
Miło nam poinformować, że aż trzy projekty, których autorami są badacze WNE UW, uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu „Nowe Idee 2A”. Jest on częścią programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.
Obraz Seminarium online „Mindfulness w dobie technologii…
Podczas nadchodzącego seminarium z cyklu „Cyfryzacja pod lupą nauki”, organizowanym przez DELab UW, Michał Paliński z Katedry Transformacji Technologicznej WNE UW przedstawi projekt zrealizowany we współpracy z badaczką Wydziału Socjologii UW
Obraz Seminarium online QFRG i DSLab “The modeling of ea…
Serdecznie zapraszamy do udziału w 20., jubileuszowym seminarium Quantitative Finance Research Group i Data Science Lab
Obraz Pożegnanie Konrada Mikuska - Studenta Wydziału Nau…
Żegnamy Studenta Wydziału Nauk Ekonomicznych
Obraz Spotkanie Rady Pracodawców Wydziału Nauk Ekonomicz…
„Komunikacja międzykulturowa w środowisku biznesowym i akademickim” to zagadnienie, jakie poruszone zostało w trakcie tegorocznej Rady Pracodawców WNE.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

A comparison of LSTM and GRU architectures with novel walk-forward approach to algorithmic investment strategy

Working Papers, No 21/2022 (397)
Autorzy: Illia Baranochnikov, Robert Ślepaczuk

Anomalies or Expected Behaviors? Understanding Stated Preferences and Welfare Implications in Light of Contemporary Behavioral Theory

Working Papers, No 20/2022 (396)
Autorzy: Leonhard K. Lades, Ewa Zawojska, Robert J. Johnston, Nick Hanley, Liam Delaney, Mikołaj Czajkowski