• W rytmie ekonomii - podcast WNE

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie. 

  Premierowego odcinka można już słuchać na najważniejszych platformach podcastowych.

  button_anchor.png button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Warsztaty współorganizowane przez badaczy WNE UW
Warsztaty „Rozpoznanie i wycena wartości usług ekosystemowych świadczonych przez drzewa miejskie i lasy” współorganizowane przez WNE UW
Obraz W rytmie ekonomii: O inflacji i polityce pieniężne…
Zapraszamy na premierowy odcinek podcastu WNE UW, w którym prof. Łukasz Hardt opowiada o pieniądzu, inflacji i polityce pieniężnej.
Obraz Podcast
"W rytmie ekonomii" to podcast, który powstaje na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy na cykl rozmów, w którym przewodnikami po świecie ekonomii będą Dominika Milczarek-Andrzejewska i Leszek Wincenciak.
Obraz WNE UW dołączył do 31. Finału WOŚP
Spektakl najlepszego zespołu baletowego w Polsce w towarzystwie Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oczekuje na Zwycięzców licytacji w trakcie tegorocznej aukcji WOŚP.
Obraz Seminarium QFRG i DSLab z udziałem badaczy z Uniwe…
Podczas najbliższego spotkania swoje badania zaprezentują prof. Wolfgang Härdle, mgr Yifu Wang oraz mgr Raul Bag. Seminarium odbędzie się w formule hybrydowej.
Obraz Pożegnanie Prof. dr. hab. Jerzego Wilkina – Dzieka…
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Wilkina - wybitnego polskiego ekonomisty, członka rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk, dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych w latach 1996-1999.
Obraz
Już 27 stycznia 2023 r. odbędzie się wydarzenie dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych - wykład z elementami warsztatów pn. "Spotkanie z Ekonomią".
Obraz Stypendia na pokrycie kosztów udziału w konferencj…
W ramach konkursu przewidziane są dwa stypendia dofinansowujące koszt uczestnictwa laureatów w Konferencji. Do aplikowania zapraszamy badaczki i badaczy z Ukrainy oraz młode badaczki i badaczy z Polski.
Obraz Ostatnie pożegnanie Pani Bożeny Pasik
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pani Bożeny Pasik - przez wiele lat związanej zawodowo z Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW.
Obraz Organizacja Międzynarodowych Szkół Naukowych – II …
Informujemy, że trwa nabór (II) wniosków w ramach Organizacji Międzynarodowych Szkół Naukowych.

Najnowsze wydawnictwa

Gender and family perspectives on the uptake of ICT-induced home-based work

Working Papers, No. 1/2023 (408)
Autorzy: Ewa Cukrowska-Torzewska, Anna Matysiak, Agnieszka Kasperska