• 17. edycja EU-REAL WORKSHOP na WNE UW

  W dniach 8-9 września br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych odbędzie się 17. edycja międzynarodowej konferencji "European Union Regional Economics Applications Laboratory (EU REAL) Workshop”.

 • 4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference”. Wydarzenie organizują wspólnie International Centre for Economic Analysis (ICEA) i Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2022 r.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Złoty certyfikat w konkursie badawczym dla student…
Cieszymy się ze zdobycia złotego certyfikatu w konkursie badawczym ResearchLab2022 przez studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.
Obraz Seminarium online z cyklu Warsaw Economic Seminars…
Na spotkaniu wystąpią dr hab. Dominika Milczarek-Andrzejewska, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW oraz dr hab. Adam Czarnecki (Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk).
Obraz Seminarium Katedry Innowacji i Rozwoju WNE UW [08.…
Podczas spotkania dr Katarzyna Bilicka (Utah State University, NBER, CESIfo) wygłosi referat pt. "Organizational Capacity and Profit Shifting".
Obraz InnowacJA. Edukacja dla innowacyjności – cykl webi…
Cykl webinariów InnowacJA. Edukacja dla innowacyjności to 8 spotkań poświęconych tematyce edukacji formalnej i nieformalnej. Prowadzi je dr Jarosław Górski – adiunkt w Katedrze Zarządzania i Technologii Informacyjnych na WNE UW.
Obraz Program pilotażowy „Study Visits Programme for Ukr…
Informujemy, że trwa nabór wniosków w programie „Study Visits Programme for Ukrainian Students and Doctoral Candidates at the University of Warsaw”.
Obraz Wyniki konkursów ogłoszonych przez NCN – sukces ba…
Przekazujemy wyniki konkursów ogłoszonych przez Narodowe Centrum Nauki 15 grudnia 2021 r. Z radością informujemy o otrzymanym finansowaniu projektów badaczy Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Obraz Szkolenia dla nauczycieli akademickich - oferta do…
Szkolenie dotyczące emisji głosu, flipped classroom i blended learning czy coachingowe podejście w dydaktyce to przykładowe propozycje szkoleń, oferowanych dla nauczycieli akademickich UW.
Obraz Rekrutacja dla kandydatów z Ukrainy
1.06.2022 r. rozpoczyna się rejestracja na studia dla kandydatów, przebywających przed 24 lutego 2022 r. na terytorium Ukrainy. Wydział Nauk Ekonomicznych przygotował blisko 200 miejsc na studiach I i II stopnia, w języku polskim i angielskim.
Obraz Pamiętamy o Mamach – dziś 26 maja, Ich Święto
Wszystkim Mamom, które obchodzą dziś swoje święto, składamy serdeczne życzenia.
Obraz Seminarium LabFam online “Do parental job displace…
Podczas najbliższego seminarium LabFam prof. Anna Baranowska-Rataj z Umeå University przedstawi badanie, w ramach którego zanalizowano wpływ zmiany miejsca pracy rodziców na liczbę urodzeń. W badaniu wykorzystano szwedzkie dane rejestrowe.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

A comparison of LSTM and GRU architectures with novel walk-forward approach to algorithmic investment strategy

Working Papers, No 21/2022 (397)
Autorzy: Illia Baranochnikov, Robert Ślepaczuk

Anomalies or Expected Behaviors? Understanding Stated Preferences and Welfare Implications in Light of Contemporary Behavioral Theory

Working Papers, No 20/2022 (396)
Autorzy: Leonhard K. Lades, Ewa Zawojska, Robert J. Johnston, Nick Hanley, Liam Delaney, Mikołaj Czajkowski