• 17. edycja EU-REAL WORKSHOP na WNE UW

  W dniach 8-9 września br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych odbędzie się 17. edycja międzynarodowej konferencji "European Union Regional Economics Applications Laboratory (EU REAL) Workshop”.

 • 4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „4th Warsaw Money-Macro-Finance Conference”. Wydarzenie organizują wspólnie International Centre for Economic Analysis (ICEA) i Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2022 r.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz Projekt dr. Pawła Sakowskiego z dofinansowaniem w …
Celem projektu jest sprawdzenie możliwości wykorzystania najnowszych technik i modeli w zakresie uczenia maszynowego do konstrukcji systemów inwestycyjnych, podejmujących automatyczne decyzje na rynkach finansowych.
Obraz Podsumowanie XVI WORLD CONFERENCE OF SPATIAL ECONO…
Światowa konferencja ekonometrii przestrzennej za nami – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z tego wydarzenia.
Obraz Zakończenie pierwszej edycji zajęć „Ryzyko kredyto…
Prezentujemy podsumowanie zajęć „Ryzyko kredytowe – ujęcie modelowe”, prowadzonych na WNE UW we współpracy ze specjalistami z branży finansowej.
Obraz Uroczystość Graduacji WNE UW 2022 [09.07.2022]
Serdecznie zapraszamy tegorocznych absolwentów oraz pracowników naukowych naszego Wydziału na uroczystą Graduację Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego 2022.
Obraz Rusza XVI WORLD CONFERENCE OF SPATIAL ECONOMETRICS…
Już jutro tj. 23 czerwca rozpoczyna się światowa konferencja Spatial Econometrics Association z udziałem specjalistów z zakresu m.in. ekonometrii przestrzennej, nauk regionalnych czy planowania przestrzennego.
Obraz Seminarium online z cyklu Digital Europe Economic …
O badaniu wpływu, jaki mają narzędzia analityczne tj. m.in. Google Analytics, Chartbeat czy SmartOcto na selekcję wiadomości oraz na samą ofertę redakcji informacyjnych opowie dr Kenza Lamot z Uniwersytetu w Antwerpii
Obraz Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
27 czerwca 2022 r. o godz. 13:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Demetria Bovy pt.: „Goal-based sustainability Indicators”.
Obraz Seminarium „Satellite imagery for social data scie…
W jaki sposób dane satelitarne mogą być zastosowane do pomiaru poziomu zamożności lub nierówności na obszarach subregionalnych w Polsce i Hiszpanii? To arcyciekawe zagadnienie zostanie poruszone podczas kolejnego seminarium QFRG i DSLab.
Obraz Działania UW na rzecz osób z Ukrainy - ankieta
Zapraszamy do uzupełnienia ankiety, mającej na celu określenie potrzeb osób przybyłych z Ukrainy. Ankieta dotyczy planowanych przedsięwzięć Uniwersytetu Warszawskiego na rzecz osób z Ukrainy, które przebywają w Polsce z powodu działań wojennych.
Obraz Dwa projekty badaczy Wydziału z dofinansowaniem w …
Autorami zwycięskich projektów są dr hab. Bartłomiej Rokicki, prof. ucz. z Katedry Ekonomii Edukacji i Pracy oraz dr hab. Robert Ślepaczuk, Kierownik Katedry Finansów Ilościowych WNE UW.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Incentivizing stated preference elicitation with choice-matching in the field

Working Papers, No. 4/2022 (380)
Autorzy: Ewa Zawojska, Michał Krawczyk

Do numerical probabilities promote informed stated preference responses under inherent uncertainty?

Working Papers, No. 5/2021 (381)
Autorzy: Christos Makriyannis, Robert J. Johnston, Ewa Zawojska