• Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Konkurs na promocję badań naukowych
Do 4 lutego 2022 r. trwa nabór projektów skierowanych na promocję badań naukowych zrealizowanych na UW. W konkursie można otrzymać 20 tys zł na sfinansowanie artykułu, publikacji, książki, podcastu, bloga czy strony internetowej.
Obraz
Do 18 lutego trwa nabór wniosków do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Perły Nauki", mającego na celu stworzenie wybitnie uzdolnionym studentom i absolwentom warunków do prowadzenia badań naukowych pod kierunkiem opiekuna naukowego.
Obraz Seminarium online
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium online z cyklu Digital Europe Economic Seminar, organizowanego przez DELab UW.
Obraz Szkolenia Centrum Kompetencji Cyfrowych
W imieniu Centrum Kompetencji Cyfrowych UW zapraszamy do wzięcia udziału w pakiecie szkoleń z platformy e-learningowej Kampus, poświęconych technikom sprawdzania wiedzy w sposób zdalny.
Obraz 38 edycja Konferencji EBES na WNE UW [12-14.01.202…
Serdecznie zapraszamy do udziału w 38. edycji Konferencji EBES - Eurasia Business and Economics Society, którą gości w tym roku Wydział Nauk Ekonomicznych.
Obraz Profesor Łukasz Hardt z nominacją profesorską
Z radością informujemy, że dr hab. Łukasz Hardt prof. ucz. otrzymał 20 grudnia 2021 r. nominację profesorską.
Obraz Nowy przedmiot w ofercie WNE UW - „Ryzyko kredytow…
„Ryzyko kredytowe – ujęcie modelowe” to kolejny kurs, realizowany przez WNE UW we współpracy ze specjalistami z branży finansowej, dostępny dla naszych Studentów.
Obraz Seminarium online “Tasks, personality, and wages –…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium online z cyklu LabFam seminar series. Spotkanie “Tasks, personality, and wages – an empirical analysis for Germany” odbędzie się 11 stycznia 2022 r.
Obraz Współpraca z Uniwersytetem Otwartym UW - zgłaszani…
Do 2 lutego br. można zgłaszać propozycje kursów, w tym intensywnych kursów letnich w ramach oferty na III trymestr roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Otwartego UW.
Obraz Rejestracja na przedmiot „Introduction to Anti-Mon…
Serdecznie zapraszamy Studentów do rejestracji na przedmiot prowadzony na WNE UW we współpracy z bankiem Citi. Rejestracja rozpocznie się 11 stycznia 2022 r.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Working from home during Covid-19 pandemic and changes to fertility intentions among parents

Working Papers, No 22/2022 (398)
Autorzy: Anna Kurowska, Anna Matysiak, Beata Osiewalska
 

A comparison of LSTM and GRU architectures with novel walk-forward approach to algorithmic investment strategy

Working Papers, No 21/2022 (397)
Autorzy: Illia Baranochnikov, Robert Ślepaczuk