• W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Stypendia na pokrycie kosztów udziału w konferencj…
W ramach konkursu przewidziane są dwa stypendia dofinansowujące koszt uczestnictwa laureatów w Konferencji. Do aplikowania zapraszamy badaczki i badaczy z Ukrainy oraz młode badaczki i badaczy z Polski.
Obraz Ostatnie pożegnanie Pani Bożeny Pasik
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pani Bożeny Pasik - przez wiele lat związanej zawodowo z Wydziałem Nauk Ekonomicznych UW.
Obraz Organizacja Międzynarodowych Szkół Naukowych – II …
Informujemy, że trwa nabór (II) wniosków w ramach Organizacji Międzynarodowych Szkół Naukowych.
Obraz Warsaw Economic Seminars – “A Theory of the Procyc…
Podczas spotkania dr Paweł Kopiec zaprezentuje swoje badanie, w ramach którego m.in. analizowana jest zależność skuteczności forward guidance od poziomu wolnych mocy produkcyjnych.
Obraz Eksperymenty ekonomiczne – zapraszamy do udziału
Zapraszamy do udziału w eksperymentach ekonomicznych realizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Eksperymenty potrwają do czwartku 12.01, a organizuje je Laboratorium Ekonomii Eksperymentalnej.
Obraz Doktorantka WNE UW z wizytą badawczą na Uniwersyte…
Honorata Bogusz - Studentka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UW, Doktorantka w Katedrze Demografii i Ekonomii Ludności WNE UW, na Uniwersytecie Humboldtów/Hertie School w Berlinie kontynuuje pracę nad swoim doktoratem.
Obraz Publiczne obrony rozpraw doktorskich
10 stycznia 2023 r. odbędą się dwie publiczne obrony rozpraw doktorskich: mgr Marty Świerczyńskiej oraz mgr Marioli Węglińskiej.
Obraz Rejestracja na przedmiot „Introduction to Anti Mon…
Zachęcamy do rejestracji na przedmiot przybliżający działania podejmowane przez instytucje finansowe w celu spełnienia wymogów prawnych dotyczących aktywnego monitorowania i zgłaszania podejrzanych działań.
Obraz Spotkanie świąteczne społeczności WNE UW – podsumo…
Sięgamy pamięcią do grudniowego spotkania społeczności Wydziału Nauk Ekonomicznych. Odbyło się ono 21 grudnia i było okazją do życzliwych rozmów w przedświątecznej atmosferze i przy dźwiękach kolęd w wykonaniu Chóru Uniwersyteckiego.
Obraz Podsumowanie grudniowych posiedzeń na Wydziale Nau…
21 grudnia br. przeprowadzone zostało stacjonarne posiedzenie Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych. Odbyło się ono w zmodernizowanej Auli A WNE UW.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Motives for Combining Motherhood with Employment: Evidence for Medium and Highly Educated Polish Women Around the EU Accession

Central European Economic Journal, Volume 8 (2021): Issue 55
Autorzy: Anna Matysiak, Monika Mynarska

Is running a marathon like running a business? Identifying occupational differences in overconfidence using long-distance running data

Working Papers, No. 3/2022 (379)
Autorzy: Hayk Amirkhanyan, Michał Krawczyk, Maciej Wilamowski