• W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  Zapraszamy na cykl rozmów, w których badaczki i badacze z WNE będą opowiadać m.in. o inflacji i polityce pieniężnej, o migracjach i edukacji, o klimacie i nowych technologiach, o kryptowalutach i rynkach finansowych, o globalizacji i szarej strefie.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg button_google.jpg
 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Ekonomia WNE UW na 1. miejscu w rankingu Perspektywy 2022

  Ranking kierunków studiów magazynu Perspektywy to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale po raz kolejny został uznany za najlepszy w Polsce. 

 • 1. miejsce UW wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank

  Uniwersytet Warszawski sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni dla obszaru naukowego Ekonomia w niezależnym rankingu metrycznym EduRank. Ranking klasyfikuje 14 131 uczelni ze 183 krajów. 

 • WNE UW z 3 CERTYFIKATAMI DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ

  WNE UW jest jedynym ośrodkiem w Polsce z aż trzema Certyfikatami Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. 

 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Pierwsza edycja zajęć
Gratulujemy studentom WNE UW - III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów magisterskich, ukończenia kursu pn. "Ryzyko kredytowe klientów korporacyjnych".
Obraz Elektroniczny system składania i akceptowania wnio…
Informujemy o wprowadzeniu elektronicznego systemu składania i akceptowania wniosków urlopowych. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ścieżką postępowania.
Obraz The Art and Science of Microeconomic Modeling - ku…
W semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się dwutygodniowy kurs "The Art and Science of Microeconomic Modeling" prowadzony przez profesora Odeda Starka.
Obraz Warsztaty współorganizowane przez badaczy WNE UW
Warsztaty „Rozpoznanie i wycena wartości usług ekosystemowych świadczonych przez drzewa miejskie i lasy” współorganizowane przez WNE UW
Obraz W rytmie ekonomii: O inflacji i polityce pieniężne…
Zapraszamy na premierowy odcinek podcastu WNE UW, w którym prof. Łukasz Hardt opowiada o pieniądzu, inflacji i polityce pieniężnej.
Obraz Podcast
"W rytmie ekonomii" to podcast, który powstaje na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy na cykl rozmów, w którym przewodnikami po świecie ekonomii będą Dominika Milczarek-Andrzejewska i Leszek Wincenciak.
Obraz WNE UW dołączył do 31. Finału WOŚP
Spektakl najlepszego zespołu baletowego w Polsce w towarzystwie Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oczekuje na Zwycięzców licytacji w trakcie tegorocznej aukcji WOŚP.
Obraz Seminarium QFRG i DSLab z udziałem badaczy z Uniwe…
Podczas najbliższego spotkania swoje badania zaprezentują prof. Wolfgang Härdle, mgr Yifu Wang oraz mgr Raul Bag. Seminarium odbędzie się w formule hybrydowej.
Obraz Pożegnanie Prof. dr. hab. Jerzego Wilkina – Dzieka…
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Wilkina - wybitnego polskiego ekonomisty, członka rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk, dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych w latach 1996-1999.
Obraz
Już 27 stycznia 2023 r. odbędzie się wydarzenie dedykowane uczniom szkół ponadpodstawowych - wykład z elementami warsztatów pn. "Spotkanie z Ekonomią".
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Motives for Combining Motherhood with Employment: Evidence for Medium and Highly Educated Polish Women Around the EU Accession

Central European Economic Journal, Volume 8 (2021): Issue 55
Autorzy: Anna Matysiak, Monika Mynarska

Is running a marathon like running a business? Identifying occupational differences in overconfidence using long-distance running data

Working Papers, No. 3/2022 (379)
Autorzy: Hayk Amirkhanyan, Michał Krawczyk, Maciej Wilamowski