• 17. edycja Międzynarodowej Konferencji Warsaw International Economic Meeting

  W dniach 28-30 czerwca 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja Warsaw International Economic Meeting. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy w szczególności młodych Badaczy - studentów i doktorantów. Na abstrakty zgłoszeniowe czekamy do końca kwietnia br.

 • Wydział Nauk Ekonomicznych dla Ukrainy

  W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z Obywatelami Ukrainy, w szczególności ze Studentami, Doktorantami i Pracownikami będącymi częścią wspólnoty naszego Wydziału. Na Wydziale i Uczelni podejmowane są akcje pomocy dla osób pochodzących z Ukrainy.

 • Studia Wydziału Nauk Ekonomicznych w rankingu Perspektywy 2021

  Ranking kierunków studiów „Perspektywy” to zestawienie najlepszych programów oferowanych przez polskie uczelnie. W tegorocznej edycji kierunek Ekonomia prowadzony na naszym Wydziale został uznany za najlepszy w Polsce, Finanse i rachunkowość znalazły się na drugim miejscu w kraju. 

 • Wydział Nauk Ekonomicznych UW wśród liderów rankingu Eduniversal Best Masters

  Pięć magisterskich programów naszego Wydziału znalazło się na czołowych lokatach światowego rankingu Eduniversal Best Masters 2021. Ranking Best Masters to zestawienie ponad 22 000 programów studiów magisterskich i MBA, oferowanych przez blisko 4000 uczelni ze 154 krajów.

 • Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA dla 3 kierunków Wydziału

  Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej - w momencie przeprowadzania procedury akredytacyjnej (2019 r.) były to wszystkie prowadzone przez Wydział kierunki studiów.

 • Pełna akredytacja ACCA dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa”

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA - Association of Chartered Certified Accountants, dla specjalności „Ekonomia Przedsiębiorstwa” na kierunku „Ekonomia” (dla studiów I i II stopnia).

 • Studia Ekonomiczne UW na I miejscu w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”

  W Rankingu Uczelni i Studiów Ekonomicznych dziennika „Rzeczpospolita” z 2019 r. studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim zwyciężyły w rankingu studiów ekonomicznych, prowadzonych przez uczelnie nieekonomiczne.

Aktualności

Obraz 4EU+ Conference on Educational and Research Infras…
8 czerwca 2022 r. zapraszamy do udziału w konferencji online 4EU+ poświęconej współpracy, zarządzaniu i koordynacji w zakresie infrastruktury edukacyjnej i badawczej w ramach europejskich sojuszy uniwersyteckich.
Obraz Seminarium online z cyklu Digital Europe Economic …
Unikatowe badanie, w ramach którego poddano empirycznej analizie 500 topowych gwiazd Instagrama w zakresie m.in. popularności, zachowań związanych z publikowaniem postów zaprezentuje, Sophia Gaenssle z Technische Universität Ilmenau.
Obraz Seminarium LabFam online „Examining implications o…
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu LabFam Seminar Series. Podczas spotkania online Michał Myck przedstawi badanie dotyczące ewolucji dobrobytu w warunkach wdowieństwa.
Obraz Konferencja „Terytorialne efekty polityk Unii Euro…
Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) UW zaprasza na konferencję „Terytorialne efekty polityk Unii Europejskiej w Polsce”, która odbędzie się 2 czerwca br.
Obraz „Aspekty Finansowe Programu Ramowego UW „Horyzont …
Zapraszamy na spotkanie dla pracowników Uniwersytetu Warszawskiego zainteresowanych prowadzeniem projektów finansowanych ze środków programu „Horyzont Europa”.
Obraz Kolejna edycja stypendiów Dekabana
Informujemy, że uruchomiona została kolejna edycja umożliwiająca uzyskanie stypendium Fundacji Dekabana.
Obraz Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
26 maja 2022 r. o godz. 11:30 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Magdaleny Brzozowicz pt.: „The influence of behavioural effects on valuation of private consumer goods: an experimental approach”.
Obraz „Innowacyjna Gospodarka. Rola Polityki Ekonomiczne…
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW z DELab UW, będącym częścią projektu realizowanego z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Obraz Spotkanie nt. ścieżki edukacyjnej ACCA na naszym W…
Jeżeli stoicie przed wyborem kierunku i specjalności oraz zastanawiacie się, jakie korzyści daje studiowanie na ścieżce ACCA - serdecznie zapraszamy na spotkanie, które już wkrótce odbędzie się na naszym Wydziale.
Polecane Wydarzenia


Najnowsze wydawnictwa

Taxation, Inequality, and Poverty: Evidence from Ukraine

Central European Economic Journal, Volume 9 (2022): Issue 56
Autorzy: Oksana Markina

Sources of Finance for Public-Private Partnership (PPP) in Poland

Central European Economic Journal, Volume 9 (2022): Issue 56
Autorzy: Roman Osiński