• JUBILEUSZ 70-LECIA WNE UW

  W 2023 roku mija siedemdziesiąt lat od momentu, gdy Uniwersytet Warszawski po raz pierwszy przyjął studentów na Wydział kształcący w obszarze ekonomii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z Jubileuszu WNE UW (20-21.10.2023 r.).

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

  Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 WNE UW odbyła się 25 września br. w Auli im. Mickiewicza, Auditorium Maximum.

 • Świąteczna zbiórka WNE dla podopiecznych „Chaty na Kępie”

  Serdecznie zapraszamy społeczność WNE do udziału w świątecznej zbiórce upominków dla mieszkańców Rodzinnego Domu Dziecka „Chata na Kępie”. To placówka położona w miejscowości Kotuń (nieopodal Siedlec). Swój nowy dom znalazło tam pięcioro dzieci w wieku od 7 do 17 lat. Zbiórka potrwa do 4 grudnia. 
   

 • W rytmie ekonomii - podcast WNE UW

  W drugim sezonie podcastu W rytmie ekonomii dyskutujemy o nierównościach społecznych, edukacyjnych mitach, kulturze, cyfryzacji i ekonomicznej analizie prawa. Rozmawiamy z badaczkami i badaczami z WNE, ale staramy się mówić językiem zrozumiałym dla wszystkich.

  button_spotify.jpg button_apple.jpg
 • 1. miejsce w Polsce kierunków Ekonomia oraz Informatyka i Ekonometria na WNE UW

  W grupie kierunków ekonomicznych wyróżniony został również kierunek FINANSE i RACHUNKOWOŚĆ, zdobywając 2. miejsce.

 • Let’s make together economics in Warsaw

  Zapraszamy do obejrzenia filmu o Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (nabór 2020).

 • CENTRAL EUROPEAN ECONOMICS JOURNAL - warto czytać, warto publikować!

  Zapraszamy autorów artykułów z zakresu ekonomii, a także na styku ekonomii i socjologii, demografii, politologii, prawa i zarządzania itd. Open access, brak opłat, szybki proces recenzyjny, 70 punktów MEiN.

  ceej linkedin.jpg facebook
 • Pełna akredytacja ACCA wszystkich 9 modułów

  Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pełną akredytację, obejmującą wszystkie dziewięć modułów kwalifikacji zawodowej Stowarzyszenia ACCA, dla kierunku Finanse i Rachunkowość/Finanse, Inwestycje i Rachunkowość oraz dla  specjalności Ekonomia Przedsiębiorstwa.

Aktualności

Obraz Awans dr. hab. Macieja Jakubowskiego na stanowisko…
Obraz Dane o publikacjach
Prosimy o ewentualne uzupełnienie danych o publikacjach.
Obraz Podsumowanie obchodów Jubileuszu 70-lecia naszego …
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na obchody Jubileuszu 70-lecia Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
Obraz Dr Zbigniew Szkop wyróżniony w konkursie
W konkursie nagradzane są osiągnięcia naukowe w obszarze ochrony klimatu, ograniczania skutków zmian klimatu i adaptacji do zmian klimatu.
Obraz Dni dziekańskie
W związku ze zbliżającą się listopadową przerwą świąteczną ustalone zostały dni dziekańskie przypadające na 2 oraz 3 listopada 2023 roku. Natomiast w poniedziałek 30 października zajęcia odbywać się będą według planu piątkowego.
Obraz 37. seminarium w ramach cyklu spotkań badawczych Q…
Spotkanie poświęcone będzie tematowi: How much is my harm worth? Predicting the amount of compensation for harm awarded by the Polish courts.
Obraz Koncert poświęcony pamięci prof. Stanisława Kubiel…
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie, który odbędzie się 24 października 2023 r. o godz. 18:30 w Kościele Akademickim św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68, Warszawa).
Obraz Nabór wniosków w konkursach OPUS 26+LAP/Weave oraz…
Wnioski są przyjmowane przez Sekcję ds. Badań i Publikacji WNE UW do 1 grudnia 2023 r.
Obraz Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
23 października 2023 r. o godz. 13:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Sviataslaua Valasiuka pt. „Transboundary Nature Protected Areas as Public Goods”.
Obraz “Is Public Capital Productive? New Evidence from A…
Podczas spotkania badanie zaprezentuje prof. Steven Yamarik (California State University at Long Beach).


Najnowsze wydawnictwa

Investor Sentiment in Asset Pricing Models: A Review

Working Papers, No 14/2022 (390)
Autorzy: Lis Szymon

Quantitative Easing in the US and Financial Cycles in Emerging Markets

Working Papers, No 15/2022 (391)
Autorzy: Marcin Kolasa, Grzegorz Wesołowski