Certyfikat jakości

WNE Centrum
Egzaminacyjnym EBC*L

Rada Pracodawców

Rada Pracodawców stanowi ciało doradcze przy Wydziale Nauk Ekonomicznych UW w zakresie oceny działalności dydaktycznej z perspektywy potrzeb rynku. Władze Wydziału Nauk Ekonomicznych pragną zapewnić swoim przyszłym absolwentom jak najlepsze fundamenty pod rozwój ich kariery, dlatego procesy edukacyjne uzależniają również od opinii pracodawców, liderów w swoim sektorze. Konsultacje dotyczą oceny jakości kształcenia na WNE UW na podstawie sprawozdania z efektów kształcenia oraz możliwości współpracy B+R, oceny profilu absolwenta WNE na podstawie statystyk i rezultatów rekrutacyjnych pracodawców. Posiedzenie Rady odbywa się raz do roku. Do Rady należą:

• Accenture
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • AMS SA
  • Bank Gospodarstwa Krajowego
  • Bank Pekao
  • Bazy i Systemy Bankowe Sp.z o.o.
  • Carlson Wagonlit Travel
  • Citi Group
  • KPMG
  • Narodowy Bank Polski, Instytut Ekonomiczny
  • Orange (Telekomunikacja Polska)
  • OSTC Poland
  • Polska Izba Ubezpieczeń
  • PwC Polska Sp. z o.o.
  • SAS Institute Sp. z o.o.
  • Union Investment TFI S.A.

Współpraca naukowo-dydaktyczna

Citigroup-logo.jpgCITIGROUP - wspólny fakultet prezentujący tematykę przeciwdziałania praniu pieniędzy. Program kończący się egzaminem, który daje szansę zdobycia certyfikatu ICA - znanego na całym świecie potwierdzenia profesjonalnej wiedzy z zakresu AML. Program przygotowany wspólnie z dr. Stanisławem Cichockim.

A2000px-ACCA_logo.svg.pngkredytacja ACCA - WNE jest w trakcie zdobywania akredytacji ACCA dla przedmiotów prowadzonych na pierwszym i drugim stopniu studiów. W najbliższej przyszłości przedmioty prowadzone na WNE UW będą zaliczać część kwalifikacji ACCA na podstawie egzaminów zdanych w toku studiów.
W lutym 2016 ACCA poinformowało, że Michał Ziembiński, doktorant WNE UW w Katedrze Bankowości, Finansów i Rachunkowości, jest jedynym do tej pory wykładowcą w Polsce, który zdał dwa egzaminy ACCA w ramach programu Academics Sitting Exams. Pan Ziembiński zdał F7 Financial Reporting oraz F9 Financial Management.

W wyniku długoletniej współpracy z SAS Institute WNE oferuje swoim studentom specjalną ścieżkę edukacyjną SAS a posiadaczom dyplomów studia podyplomowe pt. "Metody statystyczne w biznesie. Warsztaty z oprogramowaniem SAS".

Ambasadorzy firm

Studenci WNE, członkowie samorządu oraz kół naukowych aktywnie angażują się we współpracę z firmami poprzez przyjęcie roli ambasadorów marki. Na WNE działają ambasadorzy następujących firm:

• Ernst&Young Sp. z o.o.

• KPMG