Rachunkowość i Rewizja Finansowa(Międzywydziałowe Studia Podyplomowe)

Wydział Nauk Ekonomicznych UW
Wydział Prawa i Administracji UW
Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego UW
zapraszają na studia podyplomowe

Rachunkowość i Rewizja Finansowa

Rekrutacja otwarta

Strona studiów na WPiA

Cel studiów

Celem studiów jest przekazanie kompleksowej wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej w oparciu o Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej i regulacje polskie oraz wiedzy na temat otoczenia prawnego działalności gospodarczej, w szczególności z zakresu prawa podatkowego, a także prawa cywilnego, handlowego i prawa pracy.

Studia mają na celu uzupełnienie i pogłębienie dotychczas posiadanej przez słuchaczy wiedzy prawnej i ekonomicznej o zagadnieniach z zakresu teorii rachunkowości i praktyki prowadzenia ksiąg rachunkowych, sporządzania sprawozdań finansowych, przeprowadzania rewizji finansowej (audytu), niezbędnej do skutecznego i efektywnego usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, sprawnej obsługi prawnej podmiotów sektora prywatnego i publicznego, wykonywania zawodu księgowego, doradcy podatkowego, audytora oraz pełnienia funkcji kierowniczych działów finansowych podmiotów o różnym statusie prawnym.

Istnieje również potrzeba pogłębienia wiedzy w tym obszarze przez pracowników sektora publicznego (zwłaszcza jednostek samorządu terytorialnego), który przejmuje w coraz większym stopniu metody właściwe dla sektora prywatnego w procesach zarządzania sprawami publicznymi. Treści nauczania uwzględniają zagadnienia objęte egzaminem sprawdzającym kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Adresaci studiów

Studia są adresowane do absolwentów studiów wyższych magisterskich, zwłaszcza ekonomicznych, prawniczych i administracyjnych, zainteresowanych działalnością gospodarczą związaną z usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz prowadzących lub zamierzających prowadzić prawno-finansową obsługę podmiotów sektora prywatnego i publicznego, zwłaszcza w zakresie rachunkowości i podatków, w szczególności jako radca prawny, pracownik kancelarii doradztwa prawnego i podatkowego, doradca podatkowy, pracownik działu księgowego, podatkowego, rewizji finansowej (audytu) oraz dla osób aspirujących do pełnienia funkcji kierowniczych w działach finansowych podmiotów gospodarczych, zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego.