Raport z akcji „Szlachetna Paczka" na WNE UW

21 grudnia 2017

Raport ze zbiórki w ramach akcji „Szlachetna Paczka - Podaruj Innym Radość” W 2017 roku

W dniach 26 listopada-8 grudnia 2017 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego trwała akcja „Szlachetna Paczka- Podaruj innym radość”. W przedsięwzięcie włączyli się studenci i pracownicy wydziału oraz pracownicy KPMG Usługi Księgowe sp. z o.o. Pomóc można było na kilka sposobów:

• przynosząc dary i zostawiając je w pudłach rozstawionych na wydziale

• robiąc przelewy internetowe na portalu zrzutka.pl (zebrano 816 zł)

Łącznie zebrane środki wyniosły 1666 zł i zostały przeznaczone na zakup rzeczy niezbędnych rodzinie, których nie udało się zebrać, jako darów.

Produkty i sprzęty zostały zakupione na podstawie listy przygotowanej przez wolontariusza podczas wizyty u rodziny. Najważniejszym darem był laptop (używany), do którego dokupiono również torbę. Rodzina wcześniej w ogóle nie posiadała komputera. Zakupiono również damską kurtkę zimową, 2 duże poduszki oraz poszewki na nie. Oprócz tego pieniądze wydano na białą farbę do malowania ścian. Pozostałą gotówkę przeznaczono na zakup produktów spożywczych, papierniczych, środków chemicznych i innych artykułów przydatnych w życiu codziennym oraz na papier do pakowania prezentów, by nadać paczce świąteczny charakter.

Pełny raport